Connect with us

Juhtkiri

Murekohaks tipuajad

Parvlaevaliikluse Hiiumaa suunal on murekohaks nii-öelda tipuajad, Saaremaal niisugust muret ei teata ja sõiduaegu jagub küllaga.

Koroonaaja järel on Hiiumaa liini üleveonumbrid kasvamas ja huvi saare vastu jätkuvalt suur. Nii tuli aprilli koolivaheaja algul teha selle aasta esimene lisareis, ka olid pühapäevased tagasisõiduajad juba varakult broneeritud.

Reedeõhtused väljumised Rohukülast on saanud veidi leevendust, kuna rohkem inimesi tuleb saarele juba näiteks neljapäeva õhtul, samas pühapäeva pärastlõunal Heltermaalt mandrile saamine on jätkuvalt väljakutse. Ja kui tagasisõiduaega broneerida ei õnnestu, ei juletagi saarereisi ette võtta.

Võtame või eesoleva nädalavahetuse näite. Eilehommikuse seisuga oli täis broneeritud väljumised reedel kell 17.30 ja kell 19 Rohukülast. Samuti pühapäevased väljumised Heltermaalt kell 14.30, kell 16, kell 17.30 ja kell 19. Need on populaarsemad sõiduajad, teistele reisidele oli vabu aegu veel suhteliselt palju.

Õnneks on suvesüdames väljumisi 11 korda päevas, aga siis sõidavad Leiger ja Tiiu sisuliselt maksimaalse võimekusega ja väljumised on iga pooleteise tunni järel. Lisareisideks aega eriti ei jäägi, enne saab päev otsa.

Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja ütles, et abiks oleks kolmas laev, mis sõidaks tipuaegadel, kui suur hulk inimesi soovib ühel ajal saarele või saarelt ära saada.

Kolmas laev Regula aga on valmisolekus Virtsu-Kuivastu liinil ja uus alles planeerimisel.

Tasuja ütles, et selle murekohaga on pikalt tegeletud ja ka tema töölaual oli see üks esimesi asju, kui ta mullu 1. oktoobril praegusesse ametisse asus. “Tagantjärele tuleb tunnistada, et ministrid, kellega sel teemal arutasime, näiteks Aab, Aas, Helme, Ratas, lubasid vahetul suhtlusel enam, kui tegelikult ära tehti,” tõdes ta.

Töövõiduks aga nimetas ta, et selleaastasesse sõiduplaani saadi hilissuveks ja sügiseks umbes kümme protsenti rohkem reise, kui aasta eest tehti.

18. mai 2021

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...