Connect with us

Juhtkiri

Murekohaks tipuajad

Parvlaevaliikluse Hiiumaa suunal on murekohaks nii-öelda tipuajad, Saaremaal niisugust muret ei teata ja sõiduaegu jagub küllaga.

Koroonaaja järel on Hiiumaa liini üleveonumbrid kasvamas ja huvi saare vastu jätkuvalt suur. Nii tuli aprilli koolivaheaja algul teha selle aasta esimene lisareis, ka olid pühapäevased tagasisõiduajad juba varakult broneeritud.

Reedeõhtused väljumised Rohukülast on saanud veidi leevendust, kuna rohkem inimesi tuleb saarele juba näiteks neljapäeva õhtul, samas pühapäeva pärastlõunal Heltermaalt mandrile saamine on jätkuvalt väljakutse. Ja kui tagasisõiduaega broneerida ei õnnestu, ei juletagi saarereisi ette võtta.

Võtame või eesoleva nädalavahetuse näite. Eilehommikuse seisuga oli täis broneeritud väljumised reedel kell 17.30 ja kell 19 Rohukülast. Samuti pühapäevased väljumised Heltermaalt kell 14.30, kell 16, kell 17.30 ja kell 19. Need on populaarsemad sõiduajad, teistele reisidele oli vabu aegu veel suhteliselt palju.

Õnneks on suvesüdames väljumisi 11 korda päevas, aga siis sõidavad Leiger ja Tiiu sisuliselt maksimaalse võimekusega ja väljumised on iga pooleteise tunni järel. Lisareisideks aega eriti ei jäägi, enne saab päev otsa.

Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja ütles, et abiks oleks kolmas laev, mis sõidaks tipuaegadel, kui suur hulk inimesi soovib ühel ajal saarele või saarelt ära saada.

Kolmas laev Regula aga on valmisolekus Virtsu-Kuivastu liinil ja uus alles planeerimisel.

Tasuja ütles, et selle murekohaga on pikalt tegeletud ja ka tema töölaual oli see üks esimesi asju, kui ta mullu 1. oktoobril praegusesse ametisse asus. “Tagantjärele tuleb tunnistada, et ministrid, kellega sel teemal arutasime, näiteks Aab, Aas, Helme, Ratas, lubasid vahetul suhtlusel enam, kui tegelikult ära tehti,” tõdes ta.

Töövõiduks aga nimetas ta, et selleaastasesse sõiduplaani saadi hilissuveks ja sügiseks umbes kümme protsenti rohkem reise, kui aasta eest tehti.

18. mai 2021

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...