Connect with us

Uudised

Mis on valmis, teoksil, kavas

Kui ajaleht Sirp oli veel Sirp ja Vasar, oli seal sellenimeline rubriik.
Kõigepealt pealkirja
1. punkt – valmis.
Arvan, et on aeg raporteerida Ave Vita! esimese kvartali töötulemustest. Oleme kuidagi vabatahtlikult võtnud kohustuse korraldada igas kuus vähemalt üks kohvilauaga tasuta avalik sündmus. Senini on see juba 15 aastat õnnestunud. Nii ka tänavu.
Jaanuaris külastasid õppereisiga Hiiumaad Läänemaa käsitöömeistrid, keda huvitas ka vana kohtumaja nii seest kui väljast. Oli mõnus kohtumisõhtu.
Veebruaris oli kaks kohtumist meie gümnaasiumi abiturientidega õpetaja Ellen Epneri tundide arvelt.
Märtsis oli külaliseks huvitav noor luuletaja, Betti Alveri debüüdipreemia 2012 laureaat Eda Ahi.
Pealkirja 2. punkt – teoksil
Juba sel neljapäeval kell 19 kohtub kaaslinlastega Ugala teatri näitleja Kata-Riina Luide. Enamik lugejaid teab, et tegu on minu tütrega, kuid seekord on ta külalis­esineja.
Tema senise näitlejatee võiks kokku võtta ühe teise rubriigi pealkirjaga kunagisest Sirbist ja Vasarast – “Suuri õnnestumisi väikestes osades”. Kuigi sekka on sattunud ka suuri ja isegi üks preemia (Kristallkingake 2001. aastal) ning mitu hooaega on ta olnud Ugala kõige hõivatum näitleja. Aga eks ta ise räägi oma tööst lava­laudadel pea tosina aasta jooksul.
Meie saalikesse toob Tenno Telvik selleks õhtuks ka suure teleka – arvata, et näeme katkendeid Viljandi teatri lavastustest. Ja paljuke meist sinna ise ikka kohale on saanud. Kui Marek Rätsep välja arvata, kes Kataga ühes tükis kooski on mänginud.
Ruth Engso kaunilt kujundatud kuulutustel on ka salapärane sõnakene “benefiss”. Eks vaadake sõnastikust või internetist järele, mida see tähendab, aga paha poleks eur või kaks tasku pista, kui te just oma pangakaarti koos PIN koodiga annetuskarpi panna ei taha. 🙂
Kata loodab kohata sel õhtul ka oma vanu sõpru ja kooli­kaaslasi. Noh, ja kes õhtule tulla ei saa, aga tahaks väga Kataga kohtuda, võtke teadmiseks, et reedel-laupäeval on ta Kärdla kultuurimajas provintsiteatrite žüriis – etenduste vaheaegadel saab temaga ehk ikka paar sõna juttu puhuda.
Pealkirja 3. punkt – kavas
Maikuus pole – vähemalt esialgu – midagi kavas: esimest korda 15 aasta jooksul läheb Ave Vita! kollektiivpuhkusele!
Aga 21. juunil pange äratuskellad helisema, kes sel reedehommikul tööle ei pea minema, kella kaheksaksminejad aga küsige luba pool tundi hiljaks jääda, sest kell 8.04 saabub suvi 15. korda Ave Vita! õue peale: see on juba traditsiooniks saanud.
Juuli luulefestival on veel rahapuudusel kahtluse all. Suvi toob ilmselt teisigi üllatusi, kuid kohvikutepäeval augustis saab siin vanas kohtumajas kindlasti  olema Vaimutoidukohvik.
Esialgu aga – ülehomseni!

AVE ALAVAINU

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...