Connect with us

Suveleht

Miks me armastame Baabasid?

Kaja Hiis-Rinne
PIRET EESMAA

Baabade avamise uudist oodatakse Kärdla linnas sama palju, kui … Ma ei tea. Seda, millal meri soojaks läheb! See on sama kindel suve alguse märk. Enda tutvustuseks kirjutavad nad nii: “Baabad koondavad endas kahte õde, samuti hulga häid mõtteid ja kasulikke näpunäiteid. Baabad tegelevad käsitöö ja kokandusega ning laste töötubade korraldamisega, muu hulgas renoveerivad Kärdlas Kalevivabriku aegset meistrite elamut, et seal siis mõnusat kohvikut ja poodi pidada. Töötubade ja poepidamise tulu läheb Vabrikuväljaku maja ülalpidamiskulude katteks ja renoveerimiseks.”
Mis see on, mis meid nende juures nii võlub?
See asukoht. See meie Kärdla “vanalinn”, mida tegelikult olemas ei ole, aga kui oleks, siis oleks see seal. Lisaks on enamik üle-kolmekümneaastastest kohalikest siin ka Rudolf Tobiase nimelise muusikakooli pinki nühkinud.
See hing. Vana parkett ja puukütteahjud. Sa saad aru, et kõik on vana, aga samas on kõik uus ja ilus ka, sest oskajad inimesed on vanale uue elu sisse puhunud. See on boheemlaslik ja hubane koht. Kusjuures, äärmiselt lapsesõbralik. Lähed näiteks ise kohvikusse, beebi jätad vankrisse õue magama, suurema lapse lased lastenurka lahti ja vaatad, kas pärast kätte saad.
See toit. Menüü ei ole pikk, aga meisterlik. Näha on, et aastate jooksul on peakokk omandanud filigraanselt piruka-, besee- ja supivalmistamise kunsti. Ja et nad teavad, mis neile maitseb ja just seda pakuvad ka klientidele. Muuseas. Leti peal on alati ootamas ka kerge mull ja valge vein. Ilusti külma ämbri sees.
See pood. Kõht täis, tuju hea, sammud Baaba poodi sea. Jaa. Ma ei hakkagi ette ütlema, mida seal müüakse, sest ma ei taha üllatust ära rikkuda. Endale ja sõbrale, kõigile. Juubeliks ja katsikuks. Muidu moodsaks olekuks.
See järjekindlus. Et kuigi vaid suviti, siis ikkagi aasta-aastalt ja lubatud päevadel on nad alati lahti ja selle peale võib kindel olla. Aitäh, et olete ja teete ja ennast meiega jagate!

 

Baabad on avatud
juunist augustini
esmaspäevast laupäevani 11.00-18.00

 

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...