Jälgi meid

SUVI

TUULEHAUG | Suvi tuulekala tuules

Tuulekala, nokakala, tuulenõel, tuulehaug…eks heal lapsel ole ikka mitu nime. Alles ta ju jõudis. Ja juba on käes see hetk, kus armsale lugejale meenutada, et käes on tagumine aeg, et tuulehaug ette võtta. Siin kõlabki viimane kutse kõikidele köögikunstnikele ja kalaaustajatele: kui praegu tuulekalast midagi ei tee, siis võib kahetsusväärselt juhtuda, et tema aeg saab otsa ja tuleb jääda kannatamatult uut aastat ootama.

Üksluisust pelgama ei pea, sest tuulekala valmistamiseks on pea lõputult võimalusi – alates kuivatamisest ja marineerimisest kuni praadimise ja suitsutamiseni. Ja kindlasti on ka igal perel lisaks veel omad viisid-nipid, kuidas tuulehaug roogades särama panna. Eriti osatakse teda hinnata ja vääriliselt kohelda just saartel. 

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!