Jälgi meid

METSAKÖÖK

METSAKÖÖK | Metsiku salatiga annab ka armuasju edendada

Rägahein, siavirn, limarohi või hoopis nädselm – nii on rahvasuu edasi kandnud peenardesse trügivat ja end ise külvavat metsikut salatit, keda nüüdisajal peamiselt vesiheina nime all tuntakse.

Vesihein | Kaisa Kääramees

Valgete tibatillukeste tähtjate õitega vesihein moodustab rohetavate puhmastena võimsa taimevaiba, toimides peenardes ning aiamaal justkui elava multšina. Rõõmu on temast nii õienektari korjel olevatele mesilastele, kui ka kõhutäit otsivatele loomadele, lindudele ning otse loomulikult ka inimestele, mistõttu ei tasuks kohe kindlasti kiirustada tema täieliku ärarohimise või veel enam hävitamisega! Peenardele trügivat vesiheina korja ning laota aiakultuuride ümber, nii saad endale orgaanilise multši, mis toimib nii umbrohutõrjuja kui ka mulla niisutaja ning rikastajana!

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!