Jälgi meid

UUDISED

“Metsa süda” tõi Eestisse peaauhinna

HANS MARKUS ANTSON
Novembris selgusid rahvusvahelise hiite kuvavõistluse võitjad. 1000 euro suuruse peaauhinna võitis Hans Markus Antsoni kuva “Metsa süda”.
Pilt on jäädvustatud Harjumaal Saula Siniallikatel ja talvisel droonifotol on näha valge härmatisega kaetud mets, milles helgib südamekujuline Siniallikas.
“Saula Siniallikad on justkui metsa süda, mille ümber on mets ja ka inimesed koondunud,” selgitas Hans Markus Antson võidupildi allkirjas. Praegu kaitseväes aega teeniv noormees ütles, et on käinud Siniallikat korduvalt pildistamas ja võidukuva kuulub ühte sarja kevadel ja sügisel jäädvustatud piltidega.
Saarte auhinnaga kiideti Kairi Kalmanni fotot “Kivine ase”, millel Hiiumaal Pühalepas asuvad Põlise leppe kivid ja nende rüpes kasvav sõnajalg.
Hiite kuvavõistlusele saadeti tuhatkond kuva ja videot 21 riigist ning esindatud on vähemalt 37 rahva looduslikud pühapaigad. Veidi üle poole piltidest saabus Eestist ning neil võib näha pühapaiku kõigist 15 maakonnast.
Kokku anti välja 18 auhinda, millest üksteist tuli Eestisse, viis läks Venemaale ja kaks Soome.
Võidupildid valis välja hindamis­kogu, kuhu kuulusid loodusfotograaf Arne Ader, loodusajakirjanik Helen Arusoo, kunstnik Epp Margna ja fennougrist Patrick Juho-Ville O’Rourke.
Kõigi võidupiltidega saab tutvuda veebilehel https://hiis.ee/uudised/hiite-kuvavoistluse-voitjad-2020
Tavapärane pidulik võitjate autasustamine Hiie väe sündmusel jäi tänavu seoses COVID-19 levikuga ära. Auhinnad saadeti võitjatele postiga.

Veel lugemist:

UUDISED

Aasta viimasel päeval tehti teatavaks Eesti Looduse 22. fotovõistluse võitjad. Üldvõidu ehk loomafotode kategooria peaauhinna pälvis fotograaf Aivo Oblikas, kes on pildile saanud rõõmust...

UUDISED

Vikerraadio korraldas Euroopa keeltepäeva puhul koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Tallinna Euroopa Kooliga äraarvamismängu, kus tuli mõistatada, mis keeles kõlab Antoine de Saint-Exupéry...