Connect with us

Juhtkiri

Merepäästjad kuival

Mõne kuu pärast on algamas uus navigatsioonihooaeg, Hiiumaal on korras sadamaid aina rohkem: praeguse seisuga oodatakse aluseid juba kaheksas sadamas.
Politsei- ja piirivalveameti võimekust mere­õnnetustele reageerida on aastate jooksul piirivalvekordoneid kinni pannes pigem kärbitud kui et kasvatatud meresõiduvõimaluste avardumisele vastavaks.
Kogu meie praegune merepäästevõimekus aga on kaks politsei- ja piirivalveameti alust: üks kiirem, teine aeglane. Lisaks Käina pääste­komando paat, mis saab abi osutada vaid kalda lähedal. Kui õnnetus juhtub kaugemal, tuleb päästjatel nii-öelda käed üles tõsta ning reageerimine politsei- ja piirivalveametile üle anda.
“Kahest laevast kindlasti ei piisa ja sellepärast vabatahtlikke kaasataksegi,” selgitab Hiiumaa vabatahtlike merepäästjate seltsi juhatuse liige Martin Kagadze.
Paraku on Hiiumaa vabatahtlike merepäästjate seltsi kogu varandus mõned komplektid isikukaitsevarustust, natuke sidevahendeid ja kõik! Kui merel õnnetus juhtub, on sellest vähe abi.
Kui nüüd soomlased meie vabatahtlike merepäästjate algatust, soetada päästepaat Soomest, ei toeta või toetada ei saa, peaksime pead kokku panema, kuidas see Hiiumaale ikkagi saada.
Hiiu Leht omalt poolt küsis, millised oleksid siseministeeriumi võimalused paadiostu toetada. Vastus lehe trükkimineku ajaks veel kohale ei jõudnud.
Aga ehk võiksid ka Hiiumaa ettevõtjad pead kokku panna ja leida natuke raha paadiostu toetuseks?
30. jaanuar 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...