Connect with us

Uudised

Marss, kunsti nautima!

Toomas Kokovkin
“Tore oli täna hommikul linna­valitsuse all olevas suures saalis tulesid põlema panna. Kultuurikeskuse näitusesaali poolt paistis kah värvikirev valgus. Minu meelest saime üheskoos hakkama hea näitusega ja siinkohal eriline kiitus autoritele ja kuraatoritele.”
Niisuguse toreda kirja said kolmapäeval kõik hikukad oma päälikult Toomas Kokovkinilt. Teisipäeval sai siis HiKu viies ülevaatenäitus pidulikult avatud. Peeti kõnesid (Ott Lambing, Riho Rahuoja, Ermo Mäeots, Toomas ise jt) kahes saalis, nagu Toomase kirjast välja lugeda võib.
Meenutuseks: ülevaatenäitus tähendab seda, et kõik tööd, mis pandud üles rahvale vaadata-hinnata, on valminud sellel aastal. Tore on tõdeda, et meie väikesel saarel on suisa 16 aktiivselt tegutsevat kunstnikku kõigis žanrites – tahvelmaalist foto ja keraamikani välja.
Ja inimestel on koht, kuhu pühade ajalgi koos pere ja külalistega minna. Kultuurihuvi rahuldades aega veetma. Mõtisklema.
Maalinäituse kultuurimajas kujundas Ott Lambing (kes ka kuraator), büroohoone alla pandi näitus üles ühisel jõul. Tšillipipraga bukleti ja plakati kujundas vastne HiKu liige, disainer Kristjan Arunurm.
Näitused on lahti tööaegadel, mis kultuurikeskuses on ju “piiramatu”. Linnavalitsuse allgi püüame uksi väljaspool tööaega lahti hoida. Et aga igal EV kodanikul on õigus puhkusele, siis riiklikel pühadel tuleks ukse avamiseks helistada Ille Saviojale või Ott Lambingule – nad tulevad ja teevad lahti. Linnavalitsuse saali võti on allakirjutanu käes: helistab 5553 9842, võtab võtme, vaatab ära, toob tagasi. Lihtne!
Ülejäänu on pealkirjas kirjas.
AVE ALAVAINU
hikukas

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....