Jälgi meid

INTERVJUU

Marco Pärtel unistab suurelt ja arvutab kiirelt

Foto: Piret Eesmaa. Marco Pärtel ja tuntud metalli­kunstnik Fred Truus Viscosa kultuuritehase hoovil. Truus ehitab siia vanadest ventilatsiooni­- t­orudest ussiskulptuuri. Taamal kalatehase veetorn.
Viscosa kultuuritehas võib tunduda utoopia ja kindlasti natuke ongi. Ometi usub Marco Pärtel, et tal õnnestub see koht ellu äratada.

Kümme päeva enne jaanipäeva müristavad endise kalatehase ümbruses traktorid. Ühed rajavad parkimisplatsi, teised elektrikaablile kraavi. Pistikud ja ühendused on vanas tehasehoones valmis, aga elektrit neis veel ei ole. Tee ääres juhatab viit alles jäätmejaama. Aga juba 24. juunil hakkab siin mõndagi olema teisiti.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!