Connect with us

Uudised

Malvaste kabel sai kirikukellad

Avo Tölp
“Palugem Issandat õnnistada neid kelli, et kõik, kes nende helisemist päeval või öösel kuulevad, ärkaksid Sinu püha nime kiitma. Aamen.”
Nõnda õnnistas Kõrgessaare valla rahvas möödunud laupäeval koos oma preestriga ühises palves sisse Malvaste Prohvet Eelija kabeli kirikukellad.
Laupäeva varahommikul oli Malvaste kabel ja selle torn sagimist täis. Peagi oli kõik valmis ja ühine palvus kahe kirikukella õnnistamiseks võis alata.
Ilma kelladeta ei saa kirikut ette kujutada. Harilikult on õigeusu kiriku kellatornis viis kuni seitse mitmesuguses suuruses kella.
Vanasti helistati kellasid vaenlase eest hoiatamiseks ja tulekahjust teatamiseks. Kuid peamine, mida kirikukellade heli väljendab, on palve – Jumalarahva kuumast südamest tulev palve. On see siis palve lahkunud hinge eest või jumalateenistusest teatamine. Kirikuaasta kõige rõõmsamad kellad helisevad Kristuse ülestõusmispühade ööteenistusel ja läheneval Kristuse sündimise pühal.
Kirik on alati palunud ja palub Issandat oma pühakodade ehitajate ja toetajate eest.
Kellatorn sai korda ja suur kirikukell, mis on pärit 19. sajandist, sai kellatorni tõstetud tänu Taavi Stommale ja tema tublidele töömeestele. Suur tänu neile!

EAÕK Hiiumaa koguduste preester AABRAHAM

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...