Connect with us

Transport

Liinibuss viib spordikeskusesse

Nii mõnigi on märganud, et Hiiumaa spordikeskuse juures on juba mõnda aega bussipeatus. Hiiumaa valla ühistranspordispetsialist Piret Sedrik ütles, et peatub seal vaid kaks liinibussi, mõlemad nõudepeatusena. Need on liin 6502 ja liin 6531, mis reisijate soovi korral sõidavad pärast peatust bussijaamas edasi spordikeskusesse.
Praegu sõidab spordikeskusesse minejate soovi korral buss bussijaamast sinna Rehemäe tee kaudu, nii et peatus ongi vaid ühel, spordikeskuse poolel. Praegu veel ei ole spordi­keskusest teekonda alustavaid bussiliine.
Liin nr 6531 alustab kell 7.40 teekonda Kõpust Kärdlasse ning väljumised on suvise sõiduplaani järgi esmaspäeval, kolmapäeval, neljapäeval ja reedel. Liin nr 6502 sõidab marsruudil Kalanast Kärdlasse ja väljumine alguspunktist on teisipäeviti kell 7.30.
Bussipeatus pandi paika juuli algusest ja selle järgi, kuidas spordikooli suvine treeninggrupp kokku sai. Sedrik tunnustas abi eest spordikeskust, mille juht Martin Lauri korraldas bussi­peatusesse sildi ja tähistuse ülevärvimise. “Kahjuks ei olnud sinna varem bussipeatust ette nähtud,” märkis Sedrik.
Nõudeliini lisamine teeb lihtsamaks Hiiumaa kaugematest osadest treeningutele tulijatele osalemise – minnes ja tulles ei pea trenniaega kulutama teekonnale spordikeskusesse. “Mõte on selles, et treeningutel osalejatel ei jääks treeninguaeg lühemaks,” lisas Sedrik.
Ühtlasi lubas ta, et sügisest tuleb kindlasti spordikeskuse juures peatuvaid liine lisaks ja talveks on mõte luua ka spordikeskuse peatusest alustavaid bussiliine. Siis ei pea lapsed treeningutest varem lahkuma, et minna kojusõiduks kas Keskväljaku või bussijaama peatusesse.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....