Connect with us

Transport

Liinibuss viib spordikeskusesse

Nii mõnigi on märganud, et Hiiumaa spordikeskuse juures on juba mõnda aega bussipeatus. Hiiumaa valla ühistranspordispetsialist Piret Sedrik ütles, et peatub seal vaid kaks liinibussi, mõlemad nõudepeatusena. Need on liin 6502 ja liin 6531, mis reisijate soovi korral sõidavad pärast peatust bussijaamas edasi spordikeskusesse.
Praegu sõidab spordikeskusesse minejate soovi korral buss bussijaamast sinna Rehemäe tee kaudu, nii et peatus ongi vaid ühel, spordikeskuse poolel. Praegu veel ei ole spordi­keskusest teekonda alustavaid bussiliine.
Liin nr 6531 alustab kell 7.40 teekonda Kõpust Kärdlasse ning väljumised on suvise sõiduplaani järgi esmaspäeval, kolmapäeval, neljapäeval ja reedel. Liin nr 6502 sõidab marsruudil Kalanast Kärdlasse ja väljumine alguspunktist on teisipäeviti kell 7.30.
Bussipeatus pandi paika juuli algusest ja selle järgi, kuidas spordikooli suvine treeninggrupp kokku sai. Sedrik tunnustas abi eest spordikeskust, mille juht Martin Lauri korraldas bussi­peatusesse sildi ja tähistuse ülevärvimise. “Kahjuks ei olnud sinna varem bussipeatust ette nähtud,” märkis Sedrik.
Nõudeliini lisamine teeb lihtsamaks Hiiumaa kaugematest osadest treeningutele tulijatele osalemise – minnes ja tulles ei pea trenniaega kulutama teekonnale spordikeskusesse. “Mõte on selles, et treeningutel osalejatel ei jääks treeninguaeg lühemaks,” lisas Sedrik.
Ühtlasi lubas ta, et sügisest tuleb kindlasti spordikeskuse juures peatuvaid liine lisaks ja talveks on mõte luua ka spordikeskuse peatusest alustavaid bussiliine. Siis ei pea lapsed treeningutest varem lahkuma, et minna kojusõiduks kas Keskväljaku või bussijaama peatusesse.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...