Connect with us

Uudised

Lestapüügivõistluse võit tuli napikaga

KATRIN KIVIVUORI
Lestafesti lestapüügi­võistluse võitis Kot Majak ülinapi eduga Kuhu Sõuad ees – nad said 0,061 kala võrgumeetri kohta rohkem.
Just nii sportlikult täpseks rebimiseks läks kaheksa võistkonna seas esikoha noppinud paatkonnal Kot Majak teise koha saanud paatkonna Kuhu Sõuad ees. Võitjad panid merre 240 võrgumeetrit ja tõid välja 278 lesta, seega võrgumeetri kohta 1,158 kala. Võitjameeskond oli nelja­liikmeline – kapten Lauri Teidla, meeskonnas Tiit Jõgi, Oskar Liiber ja Jorven Kurba.
Teise koha saanud panid merre 175 meetrit võrku, millega tõid välja 192 lestakala ehk siis 1,097 kala võrgumeetri kohta. Teise koha meeskonnas oli kapteniks Ulvar Malk, kel üks ja ainus meeskonnaliige – Marko Tammeveski.
Kolmanda koha sai paatkond Paksud Lestad koosseisus kapten Janos Rappo, Merilin Tikerber, Anri Rappu ja Meribel Rappu, kes panid merre 200 võrgumeetrit ja said saagiks 218 lesta. See tegi nende tulemuseks 1,090 lesta võrgumeetri kohta.
Kuidas kalajumal merel saaki jagab, pole kunagi teada, tõdesid kalurid. Nii näiteks püüdsid lohutusauhinna pälvinud paatkonna Luidja 235 meetrit võrku merest vaid üheksa kala ehk siis 0,038 kala võrgumeetri kohta.
Aastad pole vennad, nentis ka teise koha paatkonna liige Ulvar Malk, kes ütles, et läbi aastate on nad sel püügi­võistlusel saanud kohti esimesest kuuendani.
Juttudest tuli välja, et see, kui palju lesta merest välja tuuakse, ei olnudki võistlusel osalejate jaoks kõige tähtsam – olulisem on osavõtt ja Lestafestiga kaasnev melu.
Auhinnaks said mees­konnad, nagu ikka, lestapüüdmiseks sobilikud võrgud, esimese koha võitjad kolm, teise koha saanud kaks ja kolmandaks jäänud ühe võrgu. Võitjate võitu sai veel tunnistama lestakujuline raam asjakohase tekstiga.
Laupäeval peeti Kõrgessaare sadamas üheksandat korda lestapüügivõistlust ja Lestafesti. Sedakorda oli kaheksa paatkonna peale kokku 23 mereleminejat, neist viis naised.
Püügivõistlusel osalenud paatkonnad tõid merest kokku välja 1047 lestakala. Merre kala nõudma pandi kokku 1,745 kilomeetrit võrku.
Rõõmu tegi korraldajatele, et paljud paatkonnad on juba pikaajalised osalejad, mitmed meeskonnaliikmed lausa esimestest võistluskordadest alates võistu kala nõudmas. Samuti oli tore tõdeda, et noored on võrdselt vanemate olijatega paadis.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...