Connect with us

Uudised

Lepiku palvemaja korjandus ratastooli remondiks

erakogu
Jõuluajal avasid Lepiku palve­maja elanikud Margus Kastein ja Piret Lauri oma kodu uksed kogukonnale. Kuna jõulu­pühad on andmise aeg, otsustati teha korjandus samas külas elava Aivo Aunpuu ratastooli remondiks.
Aivol on ratas­tooli vaja, sest tal on sügav puue, mis takistab tema liikumist. Tema ja ta pere jaoks oli annetuse saamine üllatus. Aivo noorem õde Elo ütles, et nad on tänulikud: “Me olime täiesti üllatunud. Tore, et meil sellised naabrid ja kogukond on!”
Margus Kastein ütles, et idee korjandus just Aivo abistamiseks korraldada tuli osavalla inimestelt. “Mõne tunniga kogusime annetusi kokku 178 eurot, mille kohe järgmisel päeval talle üle andsime,” sõnas Kastein.
Lepiku palvemajas, mille uksed 85. juubeli puhul külalistele avati, käis kokku üle kuuekümne külastaja. Lisaks endistele ja praegustele koguduste liikmetele astusid läbi mitmed külalised, kellele pakub laiemalt huvi endisaegse Hiiumaa elu-olu.
Kastein rääkis, et nad on säilitanud peaaegu kõik vanad esemed ja palvetoa sisustus oli paika seatud sarnaselt vanadele aegadele. Palvemaja endistel aegadel ja nüüd külastanud inimesed tundsid ära kantsli, korjanduskruusi, vanad puupingid, seinakella, küünlajalad ja mitmed muud esemed. “Väga liigutav oli näha rõõmu ja äratundmist nende inimeste silmis, kes aastakümneid tagasi meie palvetoas käinud olid,” sõnas Kastein.
Külastajad kuulasid suure huviga pastori ja koduloo­uurija Enn Veevo pajatusi koguduste tekkimisest ja religioossetest tavadest Hiiumaal. Veevo laialdased teadmised, vanad fotod ja ladus esinemine andis mitmele kuulajale uusi teadmisi ja taaselustas ammukuuldud lugusid. Pererahvale endalegi oli uudiseks fakt, et Lepiku palvemaja oli ainult üks kahest palvemajast, mis ehitati elumajja, teine asus Ligemal. Pühademeeleolu hoidis üleval Heli Lindmäe juhendatud Nurste koguduse ansambel, mis Enn Veevo vestluste vahele esitas kauneid jõululaule.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...