Connect with us

Transport

Lennufirma Avies sai suure leppetrahvi

Saare maavanem Kaido Kaasik määras ASile Avies üle 11 000 euro suuruse leppetrahvi, sest Kuressaare lennujaama andmetel on lennufirma märtsist kuni maini Tallinn–Kuressaare lennuliinil korduvalt graafikut muutnud ega ole graafikust kinni pidanud.
Lennugraafikut muutes tühistas Avies märtsis kolm lendu, aprillis ühe lennu, mais kolm lendu ning lendas mais kuuel korral läbi Kärdla. Lisaks ei väljunud 5. märtsil Kuressaarest hommikune lend, 21. märtsil hommikune lend, 24. märtsil hommikune lend, 28. märtsil õhtune lend, 9. aprillil õhtune lend, 9. mail õhtune lend, 25. mail õhtune lend ja 26. mail hommikune lend.
Marsruudil Tallinn–Kärdla–Kuressaare–Tallinn või Tallinn–Kuressaare–Kärdla–Tallinn lendas lennuk 8. mai õhtul, 9. mai hommikul, 12. mai õhtul, 14. mai hommikul ja õhtul ning 16. mai hommikul. Saare maavalitsuse ja Aviesi vahel toimunud infovahetusest ning lennufirma edastatud teadetest selgus, et kuus lendu tühistati tehnilistel põhjustel. 24. märtsi hommikune lend jäi ära ilma tõttu. AS Avies kirjutas 15. mail maavalitsusele edastatud selgituses, et lennukeid on firmal Eestis ainult kaks ja kui Kuressaare või Kärdla liini teenindaval lennukil on tehniline rike, võtab uue lennuki toomine vähemalt 12 tundi aega ning sellel ajal teenindab kahte liini üks lennuk.
Lisaks 14-le lennugraafiku muudatusele ei järginud Avies lennugraafikut 17-l korral: märtsis 10, aprillis kaks ja mais viis korda. Rohkem kui 45 minutit muutus lennu väljumine kuuel korral.
Avies muutis lennugraafikut maavalitsusega kooskõlastamata 13-l korral, tühistades kuus Tallinn–Kuressaare–Tallinn lendu ning lennates kuus korda marsruudil Tallinn–Kärdla–Kuressaare–Tallinn või Tallinn–Kuressaare–Kärdla–Tallinn. Samuti hilines lennuk neljal korral rohkem kui 45 minutit.
Arvestades, et Aviesi poolt toimepandavad lepingu rikkumised on viimase viie kuu jooksul sagenenud, määras maavanem Aviesile lennugraafiku 13 kooskõlastamata muudatuse eest leppetrahviks 10 400 eurot ja lennugraafikust neljal korral üle 45 minuti kõrvalekaldumise eest leppetrahviks 762,4 eurot. Kogu summa peetakse kinni ASile Avies makstavast 2014. aasta juunikuu riiklikust toetusest.
Ahto Jakson
ahto@meiemaa.ee

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...