Jälgi meid

UUDISED

Leiger tuli Eesti meistriks

Tanel Simon
Möödunud nädala­vahetusel peeti Haapsalus tänavuse hooaja viimane kiirendusvõistlus Glassdrive EDRA Finals, kus selgitati välja Eesti meistrid ning tiitli pälvis hiidlane Janno Leiger.
Kõigil Estonian Drag Race (EDRA) kiirendusvõistluste Eesti meistrivõistluste etappidel osales Leiger Oma Pontiac T-1000ga esimest korda alles eelmisel aastal ning sai siis kohe tubli teise koha.
“Kokkuvõttes peaks punktidest piisama, et olla tänavune Super Gas Eesti meister,” arvutas Leiger ja rääkis, kuidas Haapsalu võistlus läks: “Ajasõite saime teha neli, millest kaks ületasid klassi indeksid 9,9 ja üks 10,5 ning üks sõit lõppes rajal väikese viperusega. Viimaseks sõiduks jäid meile “ellikates” poolfinaalid, kus mind võitis norrakas Christer Uhlin.”
Selgituseks, “ellikad” on võidusõitjate slängis nn mees-mehe vastu sõidud, kust igast sõidust pääseb edasi vaid üks ehk võitja.
Hooajaga jäi Leiger üldiselt rahule, kuigi kolmest etapist esimesel läks kohe auto mootor katki ja tiim pidi juba esimesel päeval koju minema. Õnneks ei saanud see Leiger Racingule saatuslikuks ning Tartu Speedestil tuli juba klassivõit. Pärast seda oli Leiger pingereas juba esimesel kohal.
Haapsalus teenis ta kolmanda koha punktid. Kiltsi rada on Janno sõnul väga hea pidamisega ning arvutuslikult oli tema auto kiirendus seal nullist kuni 100 kilomeetrini tunnis 1,35 sekundiga. Just seal sündis viimasel võistlusel ka tema uus isiklik rekord, mis on 1/4 miili ehk 402 meetrit 9,66 sekundiga. Leiger ütles, et see oligi viimasel võistlusel tema eesmärk – sõita aeg n-ö üheksa minuti keskele. Enne seda oli tema parim aeg olnud 10,1 sekundit. Võrreldes eelmise talvega, aga on tema Pontiac T-1000 TwinTurbo V8 nüüd ka kõvasti kiirem.
Janno Leiger tänas EDRA meeskonda, kes oli ette valmistanud korraliku liimitud rajalõigu ning kõiki abistajaid ja toetajaid, kes neile sellel aastal on abiks olnud.
Mees, kes täitis oma unistuse
Eelmisel aastal kirjutasime Hiiu Lehes pika loo mehest, kes täitis oma unistuse. Siis rääkis Janno Leiger, et huvi kiirendusvõistluste vastu sai alguse juba aastal 2003, kui Hiiumaal toimus selle üks etappe. Sellest alates jälgis ta seda spordiala aktiivselt. Oma esimese auto, millega plaanis võistlustele minna, ostis ta aastal 2006, aga võistlema ta sellega ei jõudnud. Praeguse võistlusmasina, 1983. aasta Pontiaci soetas kuus aastat tagasi. Kulus “kõigest” viis aastat tööd ja mullu suvel sai see valmis.
Drag Race ehk kiirendusvõistlused on ametlik spordiala, mille väärtuseks nimetas Janno Leiger, et saab ka legaalselt kihutada, ei pea tänavatel rumalusi tegema.

 

Veel lugemist:

TRANSPORT

Janno Leiger osales sel suvel oma Pontiac T1000ga esimest korda kõigil Estonian Drag Race kiirendusvõistluste Eesti meistrivõistluste etappidel ning sai hooaja kokkuvõttes tubli teise...