Jälgi meid

Uudised

Lehtse kammerkoor laulab Hiiumaal

Erakogu
Lehtse on väike alevik Lääne-Virumaal Tapa vallas, kus elab 400 inimest. Selle väikese aleviku kultuurimajas käib juba 40 aastat koos üks vahva seltskond – Lehtse Kammerkoor.
Need aastad on olnud täis huvitavat loomingulist tööd ning toredaid kontsertreise, mis on viinud koori peale Eesti ka Lätti, Leetu, Saksamaale, Soome, Norrasse, Rootsi, Poola, Itaaliasse, Tšehhi ja Venemaale. On võidetud auhinnalisi kohti koorikonkurssidel ning osaletud laulupidudel alates 1985. aastast.
Lauljaid käib kokku Eesti eri nurkadest, proovidesse tullakse Lehtsest, Jänedalt, Aegviidust, Tapalt, Aravetelt, Rakverest ja Tallinnast. Mis on küll põhjuseks, et tullakse kokku nii eri paigust ja seda juba üle 40 aasta? Kindlasti on see suur tahtmine laulda ning laulu salapärane mõju nii lauljale kui ka tänulikule kuulajale. Suurt rolli mängivad hea seltskond, lahedad ettevõtmised, õnnestunud esinemised, mitmekülgne repertuaar ning huvitavad turneed nii välismaal kui Eestis. Lehtse Kammerkoor on üks suur sõbralik ja noorusliku hingega pere, kes ei karda uusi huvitavaid ettevõtmisi.
Seitse eriilmelist etendust
Lehtse Kammerkoor ei rahuldu traditsioonilise koori­muusika laulmisega, vaid teostab aeg-ajalt huvitavaid projekte. Tavaks on saanud igal koori ümmargusemal tähtpäeval lavastada mõni etendus. Nii on aastate jooksul lavale toodud Karl August Hermanni lauleldus “Uku ja Vanemuine”, Urmas Sisaski lasteooper “Kuri kuninga­tütar”, Rodgers-Hammer­steini muusikal “Oklahoma”, Piret Ripsi jõulumuusikal “Esimesed jõulud”, Jara Beneši revüü-operett “Haljal aasal”, Stephen Schwartzi muusikal “Pagariproua”. Koori 40. aastapäeva tähista­miseks sai 2021. aasta oktoobris lavaküpseks Boris Kõrveri operett “Ainult unistus”, mida esitati neli korda.
Etendustes ei ole koori liikmete kanda vaid laulmise ja näitlemise osa, me ka tantsime ise, valmistame dekoratsioonid ja kostüümid, hangime rekvisiidid jne. Suur osa on selles meie kodumaja, Lehtse Kultuurimaja, mahukal kostüümi- ja rekvisiidilaol. Lisaks kooriliikmetele on kaasatud lavastustesse lauljate järeltulijaid, pereliikmeid, koori vilistlasi, nende lapsi ning endisi õpilasi. Me ei tuleks oma perede toetuseta toime. Samas saavad noored vahva kogemuse võrra rikkamaks.
2021. aastal andis Eesti Koori­ühing välja kaks aasta koori preemiat. Kontsert­kooride kategoorias sai tiitli kammerkoor “Head Ööd, Vend” (dirigent Pärt Uusberg). Panuse eest kultuuriruumi pälvis teise aasta koori tiitli Lehtse Kammerkoor seoses 40. sünnipäevaga ja opereti “Ainult unistus” lavale toomisega. Meil on suur au ja rõõm sellist tiitlit kanda!
Meie koori dirigendid on Tiiu Tikkerber ja Jaanus ­Väljaots, suurim toetaja ja lavastaja aga Lehtse Kultuuri­maja kunstiline juht Leelo Jürimaa.
Toome kaks esiettekannet
Meil on väga hea meel, et saame sel suvel külastada Hiiumaad ja anda saarel kaks eriilmelist kontserti. 4. augustil kell 18 esitame Kärdla kirikus Eesti heliloojate koori­muusikat. Kava on mitme­kesine, sealjuures tuleb esiettekandele kaks teost – Pärt Uusbergi poolt Juhan Liivi tekstile kirjutatud laul “Rändaja” (kingitus aasta koorile) ning Lembit Kopso laul “Unelaul armsamale”. Lembit Kopso on meie koori laulja ning tuntud muusika­mees Lääne-Virumaal ja kaugemalgi.
5. augustil kell 18 tuleb Suure­mõisa lossis ette­kandele uhke laulu- ja tantsu­programm Boris Kõrveri operetist “Ainult unistus”. Lisaks Helend Peebu poolt tuntuks lauldud “Kerjuse laulule” leidub operetis väga palju ilusaid laule ning vahvaid tantse. Tantsud seadis meie oma koori laulja Inna Toome. Imetleda saab ka esinejate ajastukohaseid kostüüme.
Ootame teid kuulama-­vaatama!

LEHTSE
KAMMERKOOR

Veel lugemist: