Connect with us

Uudised

Laupäeva õhtu idamaise tantsuga

Harda Roosna | Hiiu Leht
Juba sel laupäeval toimub Käinas suur Idamaise tantsu õhtu kodusaare tantsutrupi Sukar eestvedamisel. Seegi kord on esinema kutsutud tantsijaid ka mujalt Eestist. Kontserdi­külalistele pakutakse väga mitmekesist kava, milles ei puudu ka üllatused.
Sukar on koos käinud aastast 2009 ning korraldanud mitmeid talve- ja suvekontserte Hiiumaa eri paikades. Riina Jesmini poolt ellu kutsutud trupis on aastate jooksul tantsinud kümneid tantsijaid. Praeguseks on sellest välja kujunenud üheksaliikmeline aktiivselt tegutsev tantsuseltskond, kelle juhendajaks on Viiri Laupä. Koos on osaletud tantsulaagrites, esinetud vabaõhuetendustel, võisteldud nii Eestis kui väljaspool Eestit. Tantsijad peavad seni oma suurimaks saavutuseks esikohta mullu novembris toimunud XI Rahvusvahelisel idamaise tantsu festivalil gruppide arvestuses.
Tantsutrupi repertuaaris on väga erinevaid Vahemereäärsete maade tantse, mustlastantsudest Egiptuse folkloorini.
Lisaks Sukari esinemisele on laupäeval võimalus nautida nii Tallinna, Pärnu kui Haapsalu tantsijate etteasteid. Haapsalust on oodata tantsijaid trupist Iiriseõied, Pärnust tuleb esinema Zarif,Tallinnast saab näha tantsijaid tantsustuudiost Arrakis ja Zahira.
Kairi Reinvee, kes on ka Sukari “lisa”treener, on idamaise tantsuga tegelenud üle 12 aasta. Alates 2008. aastast on ta teinud koostööd tantsutrupiga Zahira. 2015. aasta kevadel lõpetas Reinvee Tallinna Ülikooli kunstide instituudi koreograafia erialal. Iga­päevaselt juhendab ta idamaise tantsu gruppe Talllinnas, Haapsalus, Vääna-Jõesuus ja Riisiperes. Samuti on ta esinenud ja õpetanud mitmel pool Euroopas ning Hong Kongis. Lisaks võluvale kõhutantsule esitab ta kontserdil eksootilise ja särtsaka Brasiilia samba numbri koos Kalilaga, kes on samuti tantsu­trupi Zahira tantsija.
Üllatusesinejatena astuvad lavale ka Hiiumaa seltskonnatantsu harrastajad, kes oma treeningutele lisaks saavad kord kuus õpetust Tallinna õpetajatelt Merle Klandorfilt ja Helen Klandorf-Sadamalt ning Tartu õpetajalt Eva Kouhijalt.
Tantsuelamusele lisaks on võimalik kohapeal end hellitada ka Luige baari pakutava joogipoolisega ja Sukari tantsijate valmistatud küpsetistega.
Kes tahab kogu sellest särast osa saada, siis teid oodatakse laupäeval kell 19 Käina huvi- ja kultuurikeskuses algavale etendusele!

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...