Jälgi meid

UUDISED

Lastefestivali panustas ka noortevolikogu

Hiiumaa noorte­volikogu liikmed olid lastefestivalil nõu ja jõuga abiks mitmel rindel ning omatoodangut müües kogusid nad raha, toetamaks õpirände projekti.
Noortevolikogu mentor Einar Ilves rääkis, et tegemist oli uue koosseisu esimese võimalusega harjutada koostööd. Nimelt lõpetas suur osa noortevolikogu liikmeid kooli ja vahetusid neist ligi pooled. “Mina olen positiivselt üllatunud – kui ma andsin neile selle mõtte, et võiks Lastefestivalil kaasa lüüa, olid nad kohe nõus,” rääkis Ilves, et uus koosseis on hakkamist täis.
Noored olid Lastefestivalil abiks mullipuhumise laua juures, tegid sotsiaalmeedias turundust ja viisid läbi joonistusvõistluse. Ka Lõvi Leo kostüümis kõndis ringi noortevolikogu liige Karl Kristjan Kääramees, kes leidis, et talle usaldatud ülesanne –lõbustada lapsi ja tutvustada politseid – oli tore. “Ma olen saanud väga palju piltide jaoks poseerida ja Rufit aidata,” muheles Kääramees.
Oma rahaga Le Mansi Samuti toetasid volikogu liikmed Erasmus+ noorte­vahetuse projekti omatoodangu müügist saadud rahaga. 11. juunil läheb kümme Hiiumaa noort Prantsusmaale Le Mansi linna. Suurem osa reisirahast tuli läbi projektitaotluse, aga mingi osa tuleb noortel endil tasuda. “Kogume laadal lisaraha, oleme küsinud toetust ka Hiiumaa ettevõtjatelt, näiteks söögikoht Ollallaa toetas meid,” rääkis Ilves.
Kaheosalise projekti eesmärk on toetada noorte arengut mitteformaalses õppekeskkonnas. Esimese osa raames lähevad Hiiumaa noored Prantsusmaale ja tutvustavad seal muuhulgas ka Eesti kultuuri ja kombeid. “Lõpuks peavad nad koos prantsuse noortega välja mõtlema uue spordimängu, mida nad siis nädala lõpus esitlevad kohalikule kogukonnale,” rääkis Einar Ilves.
Teise osa raames külastavad prantslased augusti lõpus Hiiumaad ja saavad siinsete noortega kokku Kõpus.

Veel lugemist: