Connect with us

Uudised

Laskesportlased lõpetasid hooaja edukalt

Aimar Hansen
Laskjad olid ilmselt viimased, kes enne eriolukorraga kaasnenud keeldu veel võistlemas käia said. Männiku Õhk viidi märtsi teisel nädalal läbi 18. korda ja hiidlaste võistlussõit tasus end ära.
Liivi Hansen teenis õhupüssiga laskmises kolmanda koha, kogudes kuue seeriaga 567,1 punkti. Õhupüstoli arvestuses oli ta 473 punktiga kaheksas.
Meestest oli Kalmar Tikerpuu 11. kohal kogusummaga 562,1 silma. Õhupüstoliga lastes andis 496 punkti talle 23. koha. Aimar Hansen kogus 462 silma, mis andis 30. koha.
Hiiumaa poisse oli Männikul võistlemas neli: Erik Pruul laskis nelja seeriaga 356,9 punkti ning oli viies, vaid 4,3 punkti vähem kogus Pärni Kuuse, kes oli kuues.
Oliver ja Rainer Tikerpuu olid vastavalt 11. ja 12. kohal. Sündinud 2009. aastal, olid nad selle klassi noorimad võistlejad, kuna esikolmiku sünniaastad olid 2002–2003. Samas oma vanusegrupis, kus lastakse toe abil, teenisid poisid kaksikvõidu. Rainer kogus kahe seeriaga 210,8 ja Oliver 207,5 punkti.
Veel nooremate ehk aastal 2010 ja hiljem sündinute seas kogus Ralf Pruul 188,4 punkti kahe seeriaga. See andis esimesel välisvõistlusel osalenud poisile neljanda koha.
Erik Pruul oli vanusegrupis 2004–2006 kahe seeriaga lastud 206,5 silmaga kolmas.7. märtsil lõppes ka kodune hooaeg ehk viidi läbi Hiiumaa karikavõistluste viies etapp. Sealjuures koondarvestusse läks nelja parema etapi tulemus.
Karikavõistlustel pakkus konkurentsi MäLK
Õhupüssiga laskmises olid hiidlased külalislahked, kuna kolmikvõidu võtsid MäLK klubi laskjad Edik Koppelmann, Elmet Orasson ja Raivo Roosileht. Kalmar Tikerpuu Pühalepa klubist oli parima kohalikuna viies.
Naistest jõudsid teise-­kolmandana poodiumile Liivi Hansen ja Riina Tikerpuu Pühalepa võistkonnast.
Sünniaastaga 2000–2006 noortest moodustasid esi­kolmiku Pärni Kuuse, Erik Pruul ja Jakob Hiiemets.
Aastal 2007 ja hiljem sündinutest olid parimad Rainer ja Oliver Tikerpuu, kolmas Anni Hiiemets.
Õhupüstoliga laskmises oli parima hiidlasena kolmas Tiit Vannas jahimeeste seltsist.
Naiste konkurentsis jäid saarele taas kord hõbe- ja pronksmedal – need teenisid Annika Koppel ja Liivi Hansen Pühalepa tiimist.
Võistkondlikus arvestuses riputati kuldsed medalid kaela laskespordiklubile MäLK, teine oli Pühalepa ja kolmas jahimeeste selts.
Aimar Hansen rõõmustas hooajale tagasi vaadates noorte seas tekkinud konkurentsi üle. “Vennad Rainer ja Oliver, ühel võistlusel on üks silma-paariga ees, teisel võistlusel teine,” analüüsis Hansen ja lisas, et sama olukord on Eriku ja Pärni puhul.
Murekoht on, et tüdrukuid ei ole laskmise juurde lisandunud. “See saab olema takistuseks koolidevahelisel Koolispordi võistlusel osalemisel, kus Palade põhikooli noored on Kalmar Tikerpuu juhendamisel tublid olnud,” selgitas Hansen.
Kuna õhkrelvade võistlushooaeg on läbi, oodatakse laskmishuvilisi jälle sügisel. “Loodetavasti saame siis ära pidada hooaja lõpetama pidanud Ervin Norgani mälestus­võistluse,” oli Hiiumaa laske­spordiklubi president Aimar Hansen lootusrikas.
HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...