Connect with us

Uudised

Kuus Hiiumaa korteriühistut on tundnud huvi KredExi toetusmeetmete vastu

Häli-Herta Haavapuu
Alates kevadest nõustavad maakondlikud arendus­keskused (MAK) üle Eesti korteriühistuid tasuta erinevate KredExi toetuste, laenu ja käenduse teemal ning Hiiumaal on seda võimalust viimastel kuudel kasutanud kuus ühistut.
“KredEx teeb alates kevadest koostööd maakondlike arenduskeskustega, et pakkuda ühistutele ja tulevikus ka eraisikutele parimat võimalikku kohapealset nõustamist ning seda kohalikke olusid hästi tundvate ekspertide poolt,” lausus KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu. Tema sõnul näitab esimeste kuude statistika, et tegemist oli ülimalt vajaliku ja oodatud teenusega, kuna üle Eesti on nõustamisvõimalust kasutanud 430 ühistut.
Sihtasutuse Hiiumaa Arendus­keskus KredEx-nõustaja Ilmi Aksli sõnul on ühistud selle võimaluse tänuga vastu võtnud ning kokku on viimasel neljal kuul korter­elamute energia­tõhusamaks muutmise võimaluste ja KredExi toetusmeetmete vastu saarel huvi tundnud kuus ühistut.
“Huvi on tuntud kõigi korterelamutele suunatud teenuste ehk nii renoveerimis­laenu, käenduste kui ka rekonstrueerimistoetuste vastu. Ühistute tagasiside kohaselt on väga positiivne just võimalus infot oma kodu­kohast saada, kuna see annab lisamotivatsiooni ja lihtsustab korterelamu uuendamise ja energiatõhususe suurendamisega edasi liikumist,” lausus Ilmi Aksli.
Ühistud võivad maakondliku arenduskeskuse konsultandi kutsuda ka korteri­ühistu koosolekule, et ühistuliikmed saaksid otse eksperdilt neid huvitavaid erinevaid küsimusi küsida. “Usume, et järgmisel aastal, kui on lähenemas uus taotlus­voor, kasvab ka ühistute huvi konsultante koosolekule kutsuda,” lisas ta.
Eelmisel aastal jagati korter­elamutele erakorraliselt 100 miljonit eurot toetust, millega tehakse korda umbes 310 maja Eestis. Järgnevatel aastatel jagab KredEx toetustena stabiilselt 50–60 miljonit eurot aastas ehk igal aastal saab korda teha vähemalt paarsada maja.
Maakondlikust arenduskeskusest saavad korteriühistud abi küsida nii erinevate teenuste tingimuste ja sobivuse, taotluste nõuete, ajakava kui vajalike tähtaegade kohta. Vajadusel pakuvad konsultandid abi ka KredExi taotluse täitmisel ja esitamisel.
Nõustamisteenust saavad ühistud kasutada 14 arenduskeskuses üle Eesti, vaid Harju­maal pakub konsultatsiooni arenduskeskuse asemel endiselt KredEx.
KredEx pakub korter­elamute korrastamiseks ja energiasäästu kasvatamiseks erinevaid toetusi, otselaenu ja käendust. Alates 2015. aastast on KredExi toel üle Eesti korda tehtud ligi
750 korterelamut.
Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul võtta kohtumise kokku­leppimiseks ühendust Hiiumaa Arendus­keskuse konsultandiga, lähemalt leiab infot: ilmi.aksli@hiiumaa.ee
HIIUMAA
ARENDUSKESKUS

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...