Jälgi meid

Küsitlus

TÄNAVAKÜSITLUS | Kas juba ujumas käite? Mis on lemmik ujumiskoht Hiiumaal?

Malle: Ei ole käinud sel aastal ujumas veel. Muidu eelnevatel aastatel kogu aeg olen ujumas käinud. Ikka Hausma ujumiskohas, varem olen Rannaka rannas ka ujunud.

Kadri: Ikka käin ujumas, peamiselt Tõrvaninal, Hausma ujumissilla juures ka käinud. Tõrvaninal on hea liivarand, ilus liivapõhi. Väga kiirelt sügavaks ei lähe, aga suhteliselt siiski. Sel aastal olen ujumas ka käinud juba.

Anneli: Mina käin Tõrvaninal ja siinsamas Kärdlas Rannakas. Soojus oleneb, kustpoolt tuul puhub. Rannakas peab natuke jalavaeva nägema. 

Ülari: Käin ujumas Tõrvaninal, paar korda olen Hausma ujumissillalt käinud. Igal pool on praegu külmavõitu. Soe on siis, kui vesi on 18 kraadi. Tõrvaninale peab sõitma autoga, aga olen tulnud ka paadiga Kärdla sadamast.

Kaire: Ma käin kodus basseinis ujumas peamiselt. Mererandadest meeldib mulle liivarand – Tõrvaninal või Lehtmas. Kodu on Hiiessaares, mõnikord käin Säärel ka. Meri on praegu juba tõusnud, väga kivine ei ole enam.

Ivi: Sel aastal vähe, sest Hausma ujumissilla juures on väga ebameeldivalt kivine. Praegu olen käinud taga Hausmal, seal on mõnus liivane põhi. Tõrvakal olen ka käinud, aga sinna peab sõitma. Vesi on minu jaoks praegu normaalse temperatuuriga.

Kadri: Ujumas käin kõigis randades, nii Hiiumaa ida-, lääne-, lõuna- kui põhjaküljes. Ise elan Ristnas. Vee soojus oleneb sellest, kustpoolt parasjagu tuul puhub. Mulle vee soojus sobib nii, nagu praegu on.

Harle: Käin ujumas kõige meelsamini Kassaris. Esimest korda käisin 19. mail. Siis oli maikuu kohta soe. Sealt alates pole rohkem vees käinud, aga plaanin minna kindlasti. 

 

Fotod: Eike Meresmaa

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.