Jälgi meid

UUDISED

Kunstnik Märt Rannasti tööd Andaluusias

erakogu
Hiiumaalt pärit Kadri Rannast viis kaugele Andaluusiasse oma kunstnikust isa Märt Rannasti (61) maalid ja skulptuurid.
Praegu Hispaanias elav Kadri Rannast otsustas põhitöö kõrvalt luua agentuuri SHEN Hunters. Agentuur on mõeldud loomeinimestele, kes soovivad abi näituste korraldamiseks.
Agentuuri esimeseks tööks oligi Märt Rannasti isiku­näitus, mis avati mullu novembris Gibraltaril.
Seekordne näitus on Rannasti ja tekstiilikunstniku Ilme Rätsepa (58) ühisnäitus. Kokku on pandud harmooniline tervik teostest, milleks on eestimaistest kividest tehtud skulptuurid ja õlimaalid ning siidile ja satiinile loodud teosed.
Oma isa iseloomustab Kadri Rannast pühendunud ja loomingulise, samuti väga mitme­külgse loojana: “Saanud klassikalise kunstiõppe, ei ole tema jaoks piire – ta on klassikalise maali ja skulptuuri kõrval katsetanud uusi materjale ja tehnikaid ning niimoodi edasi arendanud ennast ja üllatanud inimesi, kes leiavad taas tee tema loominguni.”
Ilme Rätsep lõpetas 1982. aastal Eesti Kunstiakadeemia moekunstnikuna ja ütleb, et tema elu kõige õnnelikumad hetked on möödunud kangast maalides.
Näitus on avatud Mijases tegutseva Cerrado Aguila Golfile kuuluvas klubimaja galeriis kuni 30. novembrini.
Selgituseks ütles Rannast, kes pühendunud Eesti kunsti tutvustamisele maailma­nurgas, kus ta ise nüüdseks elab, et Mijas on linn ja vald Malaga provintsis. See kuulub Andaluusia autonoomsesse piirkonda, asub Kagu-­Hispaania rannikul ja külgneb Fuengirolaga. Mijas kuulub Costa del Sol Occidental piirkonda. Selle keskel on tüüpiline Andaluusia valge küla, mis asub mäeküljel umbes 430 meetri kõrgusel üle merepinna, Costa del Sol’i piirkonna südames.
Mijas on linn, mida loetakse kuuluvat Hispaania kümne kõige kaunima hulka ning on oma iluga inspireerinud nii kunstnikke kui kirjanikke. Linnas on säilinud Andaluusiale algupärane arhitektuur. Mijase kaubamärk on eeslitakso, kohalikus keeles burros taxi.

Veel lugemist:

UUDISED

Täna annab Eesti Post välja postmargi Eesti ja Ameerika Ühendriikide vaheliste diplomaatiliste suhete 100 aasta juubeliks. 28. juulil 1922. aastal tunnustasid Ameerika Ühendriigid iseseisvat...

UUDISED

Martin Lambing kinkis Kärdla kirikule oma isa, kunstnik Ott Lambingu (1955–2019) maali. Maal, millel kujutatud lagunevat kirikut, valmis Lambingul 2014. aastal ja üle anti...

UUDISED

Tihti lähevad probleemide korral käiku viha, demagoogia ja muud jõulised võtted, aga Ukraina kultuurikeskus näitab eeskuju sellega, et pöörab teravale keskkonnaprobleemile – liigi­rikkuse vähenemisele...