Connect with us

Uudised

Kooriühing valis Kaibaldi ja Üksvärava aastapreemia nominendiks

ARGO NURS
RAILI KAIBALDI KOGU
2021. aasta koori- ja puhkpillimuusika vaba­riiklike aastapreemiate nominentide seas on kaks Hiiumaa dirigenti – Raili Kaibald ja Endrik Üksvärav.
Muusikaõpetaja Raili Kaibald, kes asutas ja juhendab Kärdla põhikooli mudilaskoori ja Kärdla põhikooli lastekoori, on koos kuue teisega nomineeritud aasta dirigent-muusikaõpetaja kategoorias. Esitada sai selles kategoorias koolikooridega töötavaid dirigente, kes aastal 2021 oma tegevuse ja saavutustega silma paistnud.
“Ma tegelikult ise ei tahakski tähelepanu keskpunktis olla, vaid et selleks oleksid minu lauljad,” kommenteeris Raili Kaibald . Varem on ta pälvinud kultuurkapitali preemiaid, eelkõige Kärdla Kammerkoori asutamise ja juhtimise eest. Esmakordne üleriigiline nominatsioon noortekooride juhendjana tegi talle head meelt: “Rõõmustan, et muusikahariduse olulisust saab niimoodi esile tõstetud.”
Hiiumaa vastne Kultuuripärli saaja Endrik Üksvärav on nomineeritud aasta kooridirigendi kategoorias. Kokku on selles kategoorias, kuhu sai esitada koorijuhte, kes mullu oma tegevuse ja saavutustega silma paistsid. üheksa nominenti.
Kokku on aastapreemiate nominente 12 kategoorias ning nendega saab tutvuda Eesti Kooriühingu veebi­lehel. Koori­ühing jagab koori- ja puhkpillimuusika aasta­preemiaid juba 19. korda.
Ettepanekuid tunnusta­miseks võisid teha nii alaliidud, maakonnad, koolid, koorid, organisatsioonid kui üksikisikud. Ükski neist institutsioonidest ei saanud esitada iseennast, st koorilaulja oma koori, koor oma kontserti jne. Kandidaatide nimed koos põhjendustega esitati Eesti Kooriühingule möödunud aasta novembri viimaseks päevaks.
Preemiasaajad-laureaadid selguvad koori- ja puhkpillimuusika aastagalal 5. veebruaril Estonia kontserdisaalis, kuhu on kutsutud esinema ka Kärdla põhikooli mudilaskoor.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...