Connect with us

Uudised

Kooriühing valis Kaibaldi ja Üksvärava aastapreemia nominendiks

Foto: Erakogu. Koorijuht Raili Kaibald ja tema noored lauljad.

ARGO NURS
RAILI KAIBALDI KOGU
2021. aasta koori- ja puhkpillimuusika vaba­riiklike aastapreemiate nominentide seas on kaks Hiiumaa dirigenti – Raili Kaibald ja Endrik Üksvärav.
Muusikaõpetaja Raili Kaibald, kes asutas ja juhendab Kärdla põhikooli mudilaskoori ja Kärdla põhikooli lastekoori, on koos kuue teisega nomineeritud aasta dirigent-muusikaõpetaja kategoorias. Esitada sai selles kategoorias koolikooridega töötavaid dirigente, kes aastal 2021 oma tegevuse ja saavutustega silma paistnud.
“Ma tegelikult ise ei tahakski tähelepanu keskpunktis olla, vaid et selleks oleksid minu lauljad,” kommenteeris Raili Kaibald . Varem on ta pälvinud kultuurkapitali preemiaid, eelkõige Kärdla Kammerkoori asutamise ja juhtimise eest. Esmakordne üleriigiline nominatsioon noortekooride juhendjana tegi talle head meelt: “Rõõmustan, et muusikahariduse olulisust saab niimoodi esile tõstetud.”
Hiiumaa vastne Kultuuripärli saaja Endrik Üksvärav on nomineeritud aasta kooridirigendi kategoorias. Kokku on selles kategoorias, kuhu sai esitada koorijuhte, kes mullu oma tegevuse ja saavutustega silma paistsid. üheksa nominenti.
Kokku on aastapreemiate nominente 12 kategoorias ning nendega saab tutvuda Eesti Kooriühingu veebi­lehel. Koori­ühing jagab koori- ja puhkpillimuusika aasta­preemiaid juba 19. korda.
Ettepanekuid tunnusta­miseks võisid teha nii alaliidud, maakonnad, koolid, koorid, organisatsioonid kui üksikisikud. Ükski neist institutsioonidest ei saanud esitada iseennast, st koorilaulja oma koori, koor oma kontserti jne. Kandidaatide nimed koos põhjendustega esitati Eesti Kooriühingule möödunud aasta novembri viimaseks päevaks.
Preemiasaajad-laureaadid selguvad koori- ja puhkpillimuusika aastagalal 5. veebruaril Estonia kontserdisaalis, kuhu on kutsutud esinema ka Kärdla põhikooli mudilaskoor.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.