Connect with us

Juhtkiri

Koolitants tagasi!

Tänavune, 21. Koolitantsu festival läheb Hiiu saarest mööda. Sõnum, et kui tantsida tahate, tulge Haapsallu, kõlab natuke ülbelt.
Koolitantsu tantsude esitlus Kärdla kultuurikeskuses oli alati oodatud ja ilus pidu, kus noored tantsijad said omavahel mõõtu võtta, turvalisel ja tuntud kodulaval endast parima välja panna.
Isegi spordis arvestatakse mitmetel aladel, näiteks pallimängudes, et koduseinad toetavad ja üks kohtumine peetakse ikka kodu-, teine võõrväljakul.
Tantsu kvaliteedi hindamisel võetakse tavaliselt arvesse ka lavapinna kasutust ja siin tuleb juba vahe sisse, kas oled lava mõõtmetega harjunud või nii-öelda hüppad vette tundmatus kohas.
Tihti näib, nagu arvaks koolituste, ülevaatuste, konverentside jms korraldajad ning riigi ametikohtade pealinna koondajad nagu oleks teekond Hiiumaalt Tallinna lühem kui vastupidi.
Uskuge, nii see pole – teekond on täpselt sama pikk. Hiiumaa reaalpalkasid silmas pidades võtab pealinnasõit hiidlase rahakotist nagunii suurema osa kui selle tengelpungast, kes “pealinnapalka” saab.
Hiiu Leht loodab, et järgmisel aastal on Koolitantsu maakonnavoor saarel tagasi ja Hiiumaa teiste maakondadega võrdväärne.

27. jaanuar 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...