Connect with us

Juhtkiri

Koolitants tagasi!

Tänavune, 21. Koolitantsu festival läheb Hiiu saarest mööda. Sõnum, et kui tantsida tahate, tulge Haapsallu, kõlab natuke ülbelt.
Koolitantsu tantsude esitlus Kärdla kultuurikeskuses oli alati oodatud ja ilus pidu, kus noored tantsijad said omavahel mõõtu võtta, turvalisel ja tuntud kodulaval endast parima välja panna.
Isegi spordis arvestatakse mitmetel aladel, näiteks pallimängudes, et koduseinad toetavad ja üks kohtumine peetakse ikka kodu-, teine võõrväljakul.
Tantsu kvaliteedi hindamisel võetakse tavaliselt arvesse ka lavapinna kasutust ja siin tuleb juba vahe sisse, kas oled lava mõõtmetega harjunud või nii-öelda hüppad vette tundmatus kohas.
Tihti näib, nagu arvaks koolituste, ülevaatuste, konverentside jms korraldajad ning riigi ametikohtade pealinna koondajad nagu oleks teekond Hiiumaalt Tallinna lühem kui vastupidi.
Uskuge, nii see pole – teekond on täpselt sama pikk. Hiiumaa reaalpalkasid silmas pidades võtab pealinnasõit hiidlase rahakotist nagunii suurema osa kui selle tengelpungast, kes “pealinnapalka” saab.
Hiiu Leht loodab, et järgmisel aastal on Koolitantsu maakonnavoor saarel tagasi ja Hiiumaa teiste maakondadega võrdväärne.

27. jaanuar 2015

Veel lugemist:

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Galerii

Laupäeva, 18. mail toimus Käina kardirajal hiidlaste kevadlaat. Müügil olid Hiiumaa Köögi ja Pagari eritooted ja rahva lemmikud, kohalikke sööke ja jooke, kohalikku käsitööd...

Loodus

Tänavu Eestis aasta loomaks kuulutatud saarmad jätavad loodusesse oma elutegevusest märke, mille põhjal saab loodusuurija Tiit Marani sõnul öelda, et nende arvukus Hiiumaal on...

Uudised

Samal ajal kui kompanii Hiiumaa kaitseliitlasi pidas saare ühes otsas lahinguid „vaenlase” dessantväelaste vastu, ehitas pioneeripataljon saare teises otsas rahulikult silda. Sealjuures mitte mingit...