Connect with us

Uudised

Kohus vabastas tapja ennetähtaegselt vanglast

Harju maakohus vabastas esmaspäeval ennetähtaegselt vanglast Maido Põderi, kes kannab tapmise eest pikka vangistust, teatas BNS.
Kuigi prokurör oli 34aastase Põderi vabastamisele vastu, leidis kohus, et praeguseks kantud karistus on Põderi osas oma eesmärgi täitnud ja mehe võib veidi üle aasta enne vangistusaja lõppu vabadusse lubada.
Veel 2010. a detsembris leidis kohus, et Põderi ennetähtaegseks vabastamiseks puudub alus.
Põder sai Tallinna ringkonnakohtu 2004. a veebruari otsusega tapmise, varguse ja väljapressimise eest kümneaastase vangistuse. Pika karistuse sai ka temaga koos kuritegusid sooritanud Janar Kingsepp.
Süüdistuse järgi sattus Kingsepp 2002. a juulis Hiiumaal Kärdlas konflikti kohaliku keskealise mehega, kes oli Kingsepale kirvega pähe löönud. Selle peale pahandanud Kingsepp läks järgmisel päeval mehele kätte maksma, võttes kaasa ka oma tuttava Riho Rommi, ja peksis kannatanu vaeseomaks.
Mõni tund hiljem pöördus Kingsepp kannatanu juurde tagasi, kuid siis juba koos Maido Põderiga. Noormehed jätkasid abitus seisus maas lamanud kannatanu peksmist, mille tagajärjel ohver mõni tund hiljem suri.
Mõlemad kohtualused tunnistasid kohtus küll ohvri peksmist, kuid eitasid tema tapmist. Samas luges kohus nende süü tõendatuks ja mõistis mõlemad tapmises süüdi. Põder jäi kohtus süüdi ka varguses ja väljapressimises, mille ta pani toime tapmise kriminaalasja eeluurimise ajal.
BNS/HL

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...