Connect with us

Uudised

Kodutoetust saab üks pere

 

Kärolyn Kivistik
Ida-Virumaal ja Tartumaal.Sel aastal saab KredExi kodutoetust üks Hiiumaa pere, kes plaanib toetuse abil endale oma kodu soetada.
KredExi kommunikatsiooni­spetsialist Joonas Kerge ütles, et kolmelapseline pere taotles toetust esimest korda ja neile eraldati 8000 eurot, mida nad tahavad kasutada kodu soetamiseks.
Mullu teist korda kodu­toetust saanud Mari-Liis Leivalti sõnul on tegemist väga hea võimalusega. “Kodu­toetuse abil saab väga kallid tööd tehtud,” märkis ta.
KredExi eluaseme ja energia­tõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on kodutoetusel olnud selge mõju vähekindlustatud perede elamis­tingimuste parandamisel. Kümne aasta jooksul, mil seda toetust väljastatakse, on paranenud rohkem kui 11 000 lapse elamistingimused. “Seejuures on vägagi halvas korras olnud elamised muudetud nüüdisaegseteks ja soojadeks kodudeks,” ütles Reinsalu. “Kodutoetuse abil tehtavad tööd võimaldavad tõsta perede elukvaliteeti ja muuta laste kasvukeskkonna oluliselt paremaks,” kinnitas ta.
1218 lapse elutingimused paranevad
Eestis sai KredExi kodu­toetust tänavu 344 kolme- ja enamalapselist vähekindlustatud peret, kus kokku kasvab 1218 last. Kõige lasterikkamates peredes kasvab seitse last ja 11 toetust saanud peres kuus last. Toetuse saajate seas oli veel 17 viielapselist, 98 neljalapselist ja 214 kolmelapselist perekonda.
Toetust saavates peredes oli keskmine maksustatav tulu leibkonna liikme kohta mullu 163 eurot kuus. Oli ka 13 perekonda, kelle maksustatav sissetulek leibkonna liikme kohta oli eelmisel aastal 0 eurot.
Keskmine toetussumma oli seekord 7358 eurot, esimesel taotlemiskorral ongi maksimum­summa 8000 eurot. Peredele, kelle elamistingimused vajavad olulist parandamist, on hindamiskomisjoni ettepanekul võimalik eraldada ka suuremat toetust. Sel aastal oli selliseid toetusi üheksa, millest suuremad ulatusid 14 000 euroni. Toetust eraldati tänavu kokku üle 3,1 miljoni euro.
Kõige enam antakse toetust eluaseme renoveerimiseks, 235 korral. 106 peret sai toetust kodu soetamiseks ning kolm nii soetamiseks kui ka renoveerimiseks.
Eelmisel aastal laekus Hiiumaalt lasterikaste perede kodutoetuse saamiseks kolm taotlust, kellele kõigile ka toetus väljastati. Kolme pere toetuse kogusumma oli ligi 19 000 eurot ehk keskmiselt veidi üle 6000 taotleja kohta. Kaks saare perekonda said toetust kodu renoveerimistöödeks ja üks kodu soetamiseks. Kõige rohkem kodutoetuse saajaid elab Harjumaal,

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...