Connect with us

Uudised

KIKile saab veel taotlusi esitada

OLEV KIVISTIK
Hiidlased on olnud toetuste taotlemisel ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks või reovee kogumismahuti paigaldamiseks ühed agaraimad, olles 52 taotlusega Eestis neljandad. Võrdluseks võib tuua saarlased, kellelt laekus vaid kuus taotlust toetuse saamiseks.
Kuigi Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) juba tegi esimesed 12 väljamakset kogusummas 34 000 eurot era­isikutele, kes lõpetasid oma kinnistutel tööd selleks, et liituda ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga, on kõigil veel võimalus taotlusi esitada.
“Rõõm, et oleme saanud taotlusi üle terve Eesti,” sõnas KIKi juhataja Veiko Kaufmann. “Soovime, et võimalikult paljud inimesed oleksid toetusest teadlikud.”
Kuna taotlusvooru kogueelarve on 10 miljonit eurot, oodatakse toetusetaotlusi veelgi. Toetust saavad küsida maja­pidamiste omanikud, kelle kodud asuvad reoveekogumis­alal, mille reostuskoormus üle 2000 tarbija.
Eraisikute taotlusi ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumiseks või reovee kogumis­mahuti paigaldamiseks on möödunud neljapäeva seisuga KIKi laekunud 698 kogusummas 1,75 miljonit eurot. Nendest said positiivse rahastusotsuse 482 kogu­summas 1,39 miljonit eurot. Keskmised toetus­summad jäävad vahemikku 2000–2500 eurot.
Ühe kinnistu kohta võib esitada ühe taotluse. KIK menetleb taotlusi nende esitamise hetkest 50 kalendripäeva. Peale otsuse saamist tohib ehitustöödega alustada. Tööde tegemiseks on aega kuus kuud ning peale tööde lõppu tuleb KIKile esitada toetuse saamiseks väljamaksetaotlus. Toetuse väljamakse tegemisel peab KIK tulumaksuseaduse kohaselt väljamakstavast toetusest kinni tulumaksu.
Toetust jagatakse struktuuritoetuste perioodi 2014–2020 meetmest “Veemajandustaristu arendamine” ning Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi vahenditest. Meetme töötas välja keskkonnaministeerium.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...