Connect with us

Juhtkiri

Kelle käes on võim?

Kõrgessaare vallavolikogu liige Artur Valk on mures, et uue Hiiu ühisvalla volikogus jääb otsustamisjõud Kärdla linnale ja väiksem vend Kõrgessaare tõrjutakse tahaplaanile.
Tema murel on alust, sest hääleõiguslike kodanike arv on märkimisväärselt erinevas kaalukategoorias – Kärdlas on hääleõigus ligi kolm korda enamatel kui Kõrgessaares.
Iseasi, kui paljud neist üldse valima tulevad.
Kui Kärdla elanikud on sügisestel kohalike omavalitsuste valimistel sama passiivsed ja Kõrgessaare omad vähemalt sama aktiivsed kui ühinemisküsitlusel, võivad Hiiu vallavolikogus ülekaalu saada  ka Kõrgessaarest pärit saadikukandidaadid.
Üllatav on seejuures, et rahvaküsitluse napp osalus ühinevate omavalitsuste juhte üldse ei häiri.
Kärdla linnapea vastas, et ilu on vaataja silmades ja tema arvates huvitas ühinemine Kärdla rahvast väga [vt HL tõdemus].
Sisuliselt tähendab see, et must on valge ja võimulolijaid ei huvitagi, mida rahvas tegelikult arvab.
Jääb üle nõustuda Ülle Madisega, et võimud küll annavad elanikele võimaluse protsessides kaasa rääkida, aga rohkem ei tee nad mitte midagi – tegelikult ei ole sellega kõik tehtud. Tegelikult peaks võim looma kõik võimalused, et inimesel oleks motivatsioon osaleda rahvaküsitlustel ja valimistel, et ta teaks, et tema tulemine on oluline ja seisukoht loeb.
Ehk ikka jääb üles küsimus, kui võim on rahva käes, kelle käes see siis tegelikult on?

12. aprill 2013

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...