Jälgi meid

KOLM KÕIGE

Kask, kadakas ja lilleõis – ühed vihad kõik

Foto: Kaja Hiis-Rinne. Anton müüs enda, just õigel hetkel tehtud kase- ja pihlaka-tamme­vihtasid Väikesel jaanimaitsete laadal Orjakus.
Üks õige saun käib ikka koos vihtlemisega. Aga iga kord ei pea vihtlemise eesmärk olema valusaid sooni triikida, vaid hoopis meeleolu luua ja võibolla isegi nõiduda.

Vanarahvas õpetas, et klassikalist kasevihta tuleb teha kahe jaani vahel. See tähendab pööripäeva arvestust uue ja vana kalendri järgi, mis teeb ajavaheks umbes kaks nädalat. Ille Savioja Hiiumaa muuseumist selgitab lahkelt, kuidas vihta nende peres tehakse. 

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!