Connect with us

Uudised

Kas elu Hiiumaal on võimalik?

Tänavust energeetikapäeva alustab majandusteadlane Andres Arrak ettekandega elu võimalikkusest Hiiumaal. “Käitumismall – maalt linna, saarelt mandrile, linnast suuremasse linna ja sealt edasi välismaale – ei ole kahtlemata jätkusuutlik. Rahvuse püsimise seisukohalt,” tõdes Arrak. “Minu sügav veendumus on, et ülerahvastatud maailmas, kus toit alles hakkab hinda minema, kus taastumatud ressursid ammenduvad ja seisab ees suuremat sorti tulude ümberjaotus – on päeva lõpuks Eestimaa oma hõreasustuse, kordumatu looduse ja aastaaegadega, kus pool maad on endiselt metsaga kaetud, oma liha ja piima tootmiseks maailma parimate tingimustega, kus inimesed veel oskavad labidat õiget pidi kätte võtta, kus on võimalik ise endale jõulupuu koju tuua, kus on võimalik ise endale järvest/merest kala püüda – osutub Eesti maailma üheks kõige elamisväärsemaks paigaks üldse. Kahjuks me ise sellest veel aru ei saa – eriti need, kes nagu rotid uppuvalt laevalt põgenevad.”
Esinemisi jagub kell 17ni välja, siis algab küsimustevoor. Energeetikapäev “Oma kodule mõeldes” algab neljapäeval kell 10 Kärdla kultuurikeskuses. Selle korraldavad Hiiu maavalitsus, Europe Direct Hiiumaa ja Saaremaa teabekeskus ning MTÜ Hiidlaste Koostöökogu.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.