Connect with us

Transport

Kas Aviesil ei jätku lennukeid?

Kuigi AS Avies teatab oma kodulehel, et kõik 70 ettevõtte töötajat tegutsevad ühise eesmärgi – kliendi rahulolu nimel – jäid esmaspäeval jälle ära nii hommikune kui õhtune Tallinn-Kärdla-Tallinn lennureis. Ometi on ettevõttel lepingujärgne kohustus hoida Hiiumaa liinil 19kohalist põhilennukit Jetstream32 ja varus teist, sama suurt lennukit.
Vähe sellest, kohe pärast seda tõi ettevõte Kärdla liinile vaid kaheksakohalise lennuki ja teatas lennuplaani ajutisest muudatusest. Nii väljusid 22. mai ja 23. mai hommikused lennud tavalisest veidi hiljem ning 21., 22. ja 23. mai õhtused lennud veidi varem.
Hiiu maavalitsuse ühistranspordi spetsialist Tõnis Markus ütles, et neid on informeeritud lennuplaani muudatusest ja väiksemast lennukist, kuid eelnevalt pole maavalitsuselt selleks kooskõlastust saadud. “Vaatame üle kõik lennuühenduse graafiku kõrvalekalded ning vajadusel vormistame need lepingurikkumistena,” ütles Markus.
Hiiu maavalitsus nõudis novembrist 2011 kuni veebruarini 2012 ärajäänud, hilinenud ja lepinguvälise lennukiga teenindatud reiside eest AS-lt Avies sisse üle 15 000 euro leppetrahvi.
Probleemid, nagu lendude ärajäämised või väike lennuk liinil algasid eelmise aasta lõpul, pärast seda kui Avies teatas kodulehel, et on asunud teenindama uusi lennuliine Rootsis Torsby-Hagfors-Stockholm, Sveg-Mora-Stockholm ning Lulea-Pajala.
Sealgi opereeritakse liine lennukiga Jetstream 32, milles 19 reisijakohta. Lennud toimuvad igal liinil ja mõlemas suunas tööpäevadel kaks korda päevas – hommikul ja õhtul. Näiteks 21.–27. maini on Svegi lendude hommikused väljumisajad üsna lähedal Kärdla lennu algusaegadele: reis väljub Stockholmist Arlanda lennuväljalt 7.55 Eesti aja järgi.
Hiiu Leht küsis ASi Avies tegevjuhilt Allan Sollilt kas ettevõttel ei piisa kõigi liinide korrektseks teenindamiseks lennukeid või piloote? Allan Soll eile sellele küsimusele vastamiseks aega ei leidnud.
Äsja võitis AS Avies ka Tallinn-Kuressaare lennuliini teenindamise hanke viieks aastaks. Reise alustab Avies 1. juunist. Lennuk hakkab lendama kaks korda päevas E, K, N, R, üks reis on pühapäeva õhtul. Ka selle liini väljumisajad on üsna lähestikku Kärdla liini omadega: tööpäeviti väljub lend hommikul kell 7.45 Tallinnast ja kell 8.45 Kuressaarest, õhtul kell 18.45 Tallinnast ja 19.15 Kuressaarest.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...