Connect with us

Uudised

Kärdla kultuurikeskuses ühe muusikapala töötuba ja kontsert TÄPSUSTUS

ERAKOGU
Elizabeth Davidson-Blythe ja Daniel Quayle kohtusid Edinburgh’i pubides šoti ja iiri rahvamuusikat mängides. Kärdlas korraldavad nad töötoa, annavad koos Eesti muusikutega kontserdi ja esitlevad uut plaati.
Neljapäeva, 29. septembri õhtul kell 17 on põhjust seada sammud Kärdla kultuurikeskusesse, kus Elizabeth Davidson-Blythe (viiul) ja Daniel Quayle (Iiri bouzuki) juhendamisel saab mõnuga jämmida. Tuleb nn ühe loo töötuba, mis osalejaile tasuta. Keeleoskuse pärast muretsema ei pea, sest korraldajate poolt on võimaldatud tõlge inglise keelest eesti keelde.
Kärdla kultuurikeskuse juhataja Aivi Telvik ütles, et eriti on oodatud muusikaga tegelevad õpilased ja muusikaõpetajad.
Esinejaid kontserdil saatev Kadri G Laube Kõrvipalu Loometalust ütles, et kaasa võib võtta ükskõik mis pilli, aga piisab ka, kui on vaid omaenda hääl. “Hääl on samuti pill,” julgustas muusikaõpetajana töötav Laube muusikahuvilisi osalema.
Kohtumispaik Eestis
Praeguseks musitseerivad Elizabeth ja Daniel juba viiekesi. Nii astuvadki nad tund hiljem algaval kontserdil lavale koos MandoTrioga, milles mängivad mandoliini kolm meest: Hans Mihkel Vares, Tanel Sakrits ja Kristjan Kuusmik. Koos on nad musitseerinud juba kaheksal kontserdil ja Hiiumaale jõuavad kontserttuuri lõpus. Selle ajaga on varem eraldi esinenud kollektiivid päris hästi kokku mänginud. Nii on uus tava, et lisalugude tellimisel mängitakse neid ühiselt.
Eelmisel aastal esines duo Viljandi Folgi ühel pealavadest, Kaevumäel. Eestis olles leidsid nad Tartust Clockwork studio, kus neile avaldas sügavat muljet Eestis tehtava töö kõrge tase. Nii salvestati sel kevadel plaat, mille üks lugu saanud inspiratsiooni Eesti folkloorist. Mujal maailmas avaldatakse sama plaat alles 30. septembril, aga kontserdilt saab seda juba kaasa osta.
MandoTrio on suurema koos­seisuga muusikalise kollektiivi Mando­terror väike osa. Trio liikmed on folkloorsete sugemetega muusika austajad ning seda nad ka rõõmuga kuulajatele jagavad. Lugude autor on peamiselt Kristjan Kuusmik.
Kes kahtleb, kas minna kuulama, neile julgevad korraldajad soovitada, et üks positiivne energialaks alanud sügiskaamoses kulub ära igaühele.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...