Connect with us

Uudised

Kalafestivalide saar

erakogu
Tuuli Tammla
Hiiu saarel peetakse juba kolme kala­festivali– maikuine Tuulekala festival Orjakus ning augusti keskpaigas on Kõrgessaares Lestafest ja Kassaris Hiiu Kala ja Õlle festival.
Tänavusuvised kalafestivalid on seljataga, nagu ka festivalidel peetud kalapüügi, -rookimise ja -toidu valmistamise võistlused.
Parim äkine trollidelt
Nädalavahetusel pani kalafestivalidele punkti Hiiu Kala ja Õlle Festival Kassari Puhke­keskuses. Esmakordselt selgus seal parim Hiiumaa kala­äkine 2017, mille peaauhind soliidselt suur – 500 eurot.
Viie võistkonna valmistatud 252 portsjoni seast valisid parima äkist maitsnud festivali­külalised. Kokku hääletas 253 inimest ning degustatsioon kestis 1 tund ja 15 minutit. Konkursi võitis Dagöplasti Trollikoobas 80 häälega.
Meelste lahedad mehed võtsid võidu
Kalapidu Lestafest peeti 12. augustil Kõrgessaare sadamas viiendat korda. Sel festivalil selgitati parimad kokku kolmel võistlusel.
Lestapüügivõistluse võitis võistkond Meelste Lahe selts koosseisus Ain Simsalu, Eduard Riisna ja Henry Pihl. Nende saak 408 lesta 288 võrgumeetri peale ehk 1,166 lesta meetrile oli peajagu üle järgmise võistkonna saavutatust ja nad said auhinnaks neli tuttuut kalavõrku. Võistkonna Vana Kala, kus kala püüdsid Illar Nappir ja Indrek Viin, tulemuseks oli 0,897 lesta võrgumeetri kohta ehk merest tuli 314 lesta ja 350 meetrit võrku. Auhinnaks kolm võrku. Seda, et kalaõnn on heitlik, tõestab kolmanda koha võistkond Laiulised, milles kalastasid Janos Rappu ja Merilin Tikerber. Nende saak oli vaid 134 lesta 280 võrgumeetri peale ehk 0,479 lesta meetri kohta ja auhinnaks kaks võrku. Kokku osales võistupüügil viis paatkonda.
Aja peale lestade rookimise võistluse võitis teist aastat järjest Janos Rappu. Sel aastal tuli talle napilt alla vanduda Peeter Sedrikul, kes saavutas teise koha. Mullu sai Rappu profikokk Heimar Kuuskleriga võrdse aja.
Parima kalavõileiva valmistamise võistluse võitis Liis Valgema Pärnust, kes oli tulnud Lestafestivalile lihatoodetega kauplema. Võileiva valmistamise võistlusel oli üheksa osalejat.
Tuulekala tulemused
Meenutuseks, et kevadisel Tuulekala festivalil korraldati ülipopulaarset trollingu­võistlust juba kaheksandat korda. Osales 76 paatkonda, kellest vähemalt ühe tuulehaugi sai kätte 71. Võitjapaatkond nimega Forklift, milles kalastasid Ardi Eilart, Kalle Lember ja Veiko Saar, sai kätte 41 tuulekala. Vaid üks kala vähem oli mullusel võitjal, paatkonnal JFC koosseisus Jaanus Jakobson, Raigo Padar ja Andrus Käpp.
Tuulekala festivali võistluse Hiiumaa parima kalakoka tiitlile võitis Kassari Puhke­keskuse perenaine Tiina Kopli.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.