Connect with us

Persoon

Kaksikud Katarina ja Elisabet ootavad väga esimest koolipäeva

Kärolyn Kivistik
Homme Kärdla põhi­koolis õpinguid alustavatel kaksikutel Katarina ja Elisabet Türnpuul on lugemine-kirjutamine juba selge. Kooli ootavad tüdrukud väga, sest leiavad, et seal on äge.
Esmapilgul tunduvad Katarina ja Elisabet äravahetamiseni sarnased. Klassikalisi kaksikute nalju ja teineteise eest koolitükke tüdrukud siiski ilmselt ära teha ei saa, sest neid lähemalt tundma õppides on vahetegemine lihtne. Lisaks sellele, et välimus siiski pisut erinev, on kumbki omamoodi isiksus – Katarina on energilisem ja jutukam, Elisabet pisut tagasihoidlikum ja häbelikum.
Oma esimeseks koolipäevaks on Katarina ja Elisabet juba valmis – olemas on kõik kooliasjad ja lugemine-kirjutaminegi selged.
Küsimusele, miks nad kooli minna tahavad, vastavad tüdrukud: “Sellepärast, et seal on äge!” Pärast põgusat mõtte­pausi lisab Katarina, et koolis on tore see, et seal ei pea lõunaund magama nagu laste­aias.
“Kooli söökla on ka lahe, seal on nii palju toole, et ma ei tea kas neid oli lausa tuhat või miljon,” oli Katarinal meeles kevadiselt tutvumiskäigult oma kooli.
Katarinal ja Elisabetil on juba teada, et tunnis tuleb olla vaikselt ja peab õppima. “Kui tund on, siis ei tohi oma telefoni näppida ega teisi asju teha ja nätsu süüa ning prügi maha visata,” teab Katarina. Ema Maarika Türnpuu küsib seepeale, kas vahetunnis tohib siis prügi maha visata, millepeale Katarina vastab, et ei tohi, aga tema ei tea küll veel, kus koolis prügikastid üldse asuvad. “Tegelikult ei teagi ma üldse väga midagi, mis kus koolis asub,” tõdeb Katarina.
Äkki vahetunnid igavad?
Küsimusele, kas tüdrukuid koolis ka sõbrad ees ootavad, vastavad nad, et ei. Maarika aga lisab, et tegelikult on ju enamus suuremate rühmade lasteaiasõpru Kärdla põhikoolis ees ootamas. “Aga meil kõigil on erinevad klassid ju,” täpsustab Katarina. Maarika lohutab tütreid, et nad saavad sõpradega teistest klassidest  vahetunnis koos olla. “Äkki vahetunnid on igavad ja meil pole seal midagi teha,” tunneb Elisabet muret.
Tulevase klassijuhataja nime Elisabet ja Katarina veel ei tea, aga nende sõnul pidavat ema Maarikal seegi juba teada olema. Katarina palub emal nime kõrva sosistada ja teatab seejärel, et nende õpetajaks saab Tiia Palmiste. “Tegelikult teadsin ma juba ammu oma õpetaja nime,” lisab Elisabet.
Kooli jalgsi või rattaga
Katarina ja Elisabeti koolitee on pisut alla kilomeetri. Koolis kavatsevad kaksikud hakata käima jalgsi. “Tegelikult tahaks hoopis rattaga minna,” ütleb Katarina. Elisabet lisab selle peale, et temagi tahaks ka hoopis rattaga kooli sõita. Ema Maarika selgitab aga, et ratastega saavad nad alles mõne aasta pärast käima hakata, kui on piisavalt vanad ja saavad jalgrattaload.
Kooliasjade varumine
Maarika sõnul keeruline polnud. “Saime koolist nimekirja, mida lastel esimesse klassi minnes vaja ja ostsin selle järgi koolitarbed,” märkis ta. Maarika oletab, et raskused ilmselt ootavad alles ees.
Katarina ja Elisabeti isa Toomas on Kärdla koolis õppinud, aga ema Maarika pärit mandrilt. “Minu jaoks on Kärdla põhikool võõras ja muretsen, kuidas nad seal hakkama saavad,” ohkas Maarika. “Algus tundub hirmutav, aga arvan, et saame hakkama.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...