Connect with us

Uudised

Kaks uut tiitlit tublidele tegijatele

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tänavusel Hiiumaa arenguseminaril võeti kokku mullune majandus­aasta, jagati teada-tuntud au­nimetusi ning anti välja kaks täiesti uut.
Esimest korda tunnustasid Hiiumaa arenduskeskus, Hiiumaa vald ja Swedbank kogukonna tegijat ja Hiiumaa sõpra. Tiitliga “Kogukonna tegija” tunnustatakse mittetulundusühingut, mis mängib olulist rolli maakonna arengus ja on kohalike elanike jaoks vajalik.
Aunimetus “Hiiumaa sõber” on ette nähtud üksik­isikule, kes on olnud Hiiumaa arendus­keskuse oluline koostööpartner ja panustanud maakonna arengusse ilma olulist isiklikku kasu saamata.
Aasta alustaja, aasta investeerija ja aasta tegija aunimetust anti välja juba 21. korda. Sellest, kes olid seekordsed nominendid ja tiitlisaajad, kirjutasime 9. novembri Hiiu Lehes.
Saali aplausi saatel kuulutati igas kategoorias välja kolm nominenti ja siis laureaat.
Tegusad ühingud
Aunimetuse “Kogukonna tegija” nominatsiooni pälvisid MTÜ Jääk ja Praak, mis loob töövõimalusi tööturul nõrgemas positsioonis inimestele, valmistades taaskasutus­materjalidest käsitöötooteid.
Teiseks MTÜ Orjaku Küla­selts, mis viib ellu kogu­konnale olulisi projekte ja haldab külamaja korraldades koolitusi, õppepäevi ja kultuurisündmusi, nagu näiteks Kassari Kultuurineljapäevad.
Kolmandaks MTÜ Hiiumaa Kino, mis nagu nimestki aru saada, pakub kogukonna jaoks olulist teenust ja mitte ainult Kärdla kinosaalis, vaid sobivates saalides üle kogu saare.
Tiitli “Kogukonna tegija 2017” võttis vastu MTÜ Hiiumaa Kino tegevjuht Arno Kuusk. Ühingu eestvedaja ja tööshoidja Arno Kuusk ütles tunnustuse eest tänades, et kuus aastat on kino näidatud ja selle ajaga on kogunenud 30 000 vaatajat. “Nende jaoks ja nende kaasabil olen ma seda saanud teha – aitäh!” ütles Kuusk.
Hiiumaa sõbrad
Hiiumaa sõbra tiitlile nomineeriti Aivi Telvik, kes andis olulise panuse Hiiumaa arendus­keskuse Tuuru töösse ja koostöö toimimisse, töötades ise samal ajal põhikohaga Hiiu maavalitsuses.
Hiiumaa sõbra tiitli pälvis Swedbanki haldur Elmo Harjak, kes on olnud arenduskeskusele hea koostööpartner ja andnud olulise panuse Hiiumaa majandusülevaadete koostamisse, arenguseminari ja muude ürituste korraldamisse.
Kolmas nominent oli Roograhu sadama ja restorani omanik Jari Lindroos, kes on olnud arenduskeskusele suurepärane sõber, lahkelt jaganud oma ettevõtlus­alaseid teadmisi ja oskusi nii alustavate kui kogenud ettevõtjatega.
Väike ja visa ning aasta tegu
Kaheksandat korda andis Hiiumaa ettevõtjate liit (HEL) välja tiitlid “Aasta tegu” ja “Väike ja Visa”.
HELi juhatuse esimees Tanel Malk ütles, et aasta teo kandidaate oli päris palju ja valiku tegemine keeruline. Valituks osutus rannakaluri Imre Kivi tegu – kalakaupluse ja võrgutöökoja Kala ja Võrk avamine Kärdlas.
Tiitli “Väike ja Visa” pälvis autoremonditettevõte OÜ Mameta. Selle tiitliga tunnustab HEL väikeseid ettevõtteid, mis käibe- ja kasumi­numbrite võrdluses kunagi tippu ei jõua, kuid kelleta me elu saarel ettegi ei kujuta.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...