Connect with us

Uudised

Kaks hiidlast jalgpalli EM koondisse

Neljapäeval Itaalias algaval amatööride jalgpalli EM-valikturniiril jookseb Eesti koondise särgis platsile vähemalt üks Kärdla linnameeskonna (LM) mängija.

Eesti koondis selgub selleks turniiriks, UEFA Regions Cup`iks madalamate ehk teise kuni neljanda liiga võistkondadele korraldatava väikeste karikavõistluste tulemusena.
Sel aastal pälvis karika teises liigas mängiv HÜJK Emmaste, kes pidi pääsu eest Euroopasse kohtuma mulluse võitja Jõhvi JK Orbiidiga. Viimane aga loobus sellest võimalusest ning nii otsustas HÜJK Emmaste koos jalgpalli­liiduga, et sel korral esindab Eestit Lääne-Eesti regiooni ühendmeeskond, teatas Eesti Jalgpalliliit.
Koppel läheb, Johanson mitte
Eesti koondise peatreener Gert Olesk valis tiimi kaks Kärdla LM mängijat: keskkaitsja Janno Johansoni ja poolkaitsja Tõnis Koppeli.
Koppel, kes on kolmanda liiga läänetsoonis edukamaid väravalööjaid 18 tabamusega, arvas, et koondisekutse sai ta just selle hooaja resultatiivsete esituste eest. “Valik tehti ilma trennideta ja ilmselt jäin silma käesoleva hooaja mängude põhjal,” ütles Koppel, kes hindas hooaja oma karjääri parimaks.
“Eesmärk on olla põhikoosseisus ja võistkonna jaoks võimalikult kasulikult tegutseda. Meeskonnana tahame igale vastasele lahingu anda ja mänge võita,” avaldas
terve elu jalgpalliga tegelenud mees.
Teine valituks osutunud mängumees, Johanson, ei saa suure tõenäosusega koondisega liituda, sest peab sel nädalal Eesti kaitseväe arstliku komisjoni ette astuma. Pühapäevase info kohaselt antud turniir sealt puudumiseks mõjuv põhjus ei ole.
Hiidlased varemgi osalenud
Hiiumaa esijalgpallur, meistriliigas mängiva FC Flora ründaja Martti Pukk meenutas, et Koppel ja Johanson ei ole esimesed hiidlased sel turniiril. “Minu teada on varem osalenud mina ründaja ja Egon Tintse väravavahina,” ütles Pukk. Aasta oli siis 2003.
Ka siis moodustati meeskond Lääne/Lõuna teise kuni neljanda liiga tiimide põhjal. Turniir toimus Tallinnas ning vastasteks olid Inglismaa Kenti maakond, Tšehhi Bohemia maakond ja San Marino.
“San Marinot võitsime 2:0, mina lõin ka ühe värava, inglastele kaotasime 1:4 ja tšehhidele 2:5,” meenutas Pukk.
Osalevate meeste kodutiime vaadates võiks arvata, et platsile jookseb rohkemgi hiidlasi. Tegelikult on teise liiga Lääne/Lõuna tsooni liider HÜJK Emmaste vaid nime poolest Hiiumaaga seotud. Mängijate seltskond on seal kirju, kapteniks näiteks näitleja Jaak Prints.
UEFA Region`s Cup on sisu­liselt amatööride Euroopa meistrivõistlused. Euroopa tiimid on jaotatud kaheksasse alagruppi, mille võitjad pääsevad kevadel finaalturniirile.
Võistlus loodi 1996. aastal UEFA poolt just seetõttu, et varem üleeuroopalisi amatööride rahvusturniire ei peetud. Kahel korral on meistriks tulnud Hispaania ja Itaalia maakonnad.
4.–10. oktoobrini Itaalias Veneto maakonnas peetaval valikturniiril on meie vastasteks võõrustajate ning Soome ja Poola amatööride võistkonnad. UEFA Region`s Cupil ei tohi kaasa teha mängijad, kes on kunagi meistri- või esiliigas osalenud.

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...