Connect with us

Uudised

Käina kaubanduskeskuse nurgakivi sai paika

ARNO KUUSK
Esmaspäeval, 8. märtsil paigaldati Hiiumaa tarbijate ühistu enam kui 3 miljonit eurot maksva Käina kaubandus­keskuse nurgakivi.
Pildil asetab dokumente ajakapslisse tellija, Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons. Kapslit hoiab ehitaja, OÜ Nordecon Betoon projekti­juht Reino Mälk. Hiiumaa tarbijate ühistu haldusjuht Kunnar Lilleõis loeb veel Käina kaubanduskeskuse saamislugu, enne kui see kapslisse asetada. Fotol olijad seisavad tulevase kaubanduskeskuse peasissepääsu juures ja nende selja taga paistab kogu tulevase kaubandus­keskuse ehitussõrestik.
Tellija, ehitaja ja järele­valve teostaja esindaja asetasid hoone sissepääsu juurde müüritud metallkapslisse paber­kandjal hoone põhi­plaani, mälupulgal kõik ehitus­projekti digitaalsed failid, loetelu projekti senistest etappidest ja nimekirja valdkonna koordinaatoritest. Lisaks sama kuupäevaga ajalehe, ajastu olusid ilmestava näomaski ja näidised kehtivatest rahadest.
Suvel valmivas ligi 2400 ruutmeetri suuruses kaubanduskeskuses hakkavad paiknema Coop Konsum/Ehituskeskus, apteek, ilusalong, jahi- ja kalandus­pood ning kohvik-lillepood.
Käina uue kaubandus­keskuse ehitusprojekti koostas arhitektuuribüroo DAGOpen.
Kogu kaubanduskeskuse investeeringu maht koos tehno­võrkude, hoone ja platside ehituse, sisseseade ja sisustusega on enam kui 3 miljonit eurot.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.