Connect with us

Uudised

Spordikeskuse nurgakivi tsementeeris üksmeelt

Reedel pandi sümboolne nurgakivi Hiiumaa spordikeskusele, mille kergejõustikualal, mängusaalides ja tennisehallis higistavad aasta pärast praeguste ehitajate asemel sportlased ja tervisesportlased.
Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja märkis, et spordikeskuse puhul on olulised mitu mõõdet. Eriti rõhutas ta, et nii mahuka investeeringu puhul on olemas nii kogukonna kui volikogu poliitilise tasandi üksmeelne toetus.
Tasuja ütles, et hiidlaste visa ja pikaaegne selgitustöö on vilja kandnud ning nii eelmine kui tänane vabariigi valitsus on projektile õla alla pannud. “See tähendab, et meil on kindlustunne ja saame spordikeskuse lõpuni välja ehitada, sealhulgas ka õuealad.”
Minister Tõnis Lukas, kes kapslisse asetas muuhulgas oma kasutatud kaitsemaski, ütles Hiiu Lehele, et kui seni oli vaid soov, et lisaks põhikompleksile saaks valmis ka tennisehall ja jalgpalli­staadion ja saaks ka ümbrus korda, siis nüüd võib öelda, et see on kindel: “Riigieelarves on järgmisel aastal vastavad vahendid ette nähtud, lisaks oli kultuuriministeerium valmis sel aastal omalt poolt panustama.”
Spordikeskuse ehitaja OÜ Ehitus5ECO projektijuht Margo Padar tõdes, et sportimine tulevas spordihoones käib ka täna täie hooga: “Hetkel higistavad platsil ehitajad, aga alates järgmise aasta sügisest on see võimalik ka kõigil Hiiumaa inimestel.”
Padari sõnul on Ehitus­5ECO OÜ-l hea meel omalt poolt kaasa aidata Hiiumaal sportimisvõimaluste parandamisele. “Loodame, et tulevikus võtavad selle maja omaks kõik saare elanikud ja külalised ning siit saavad tuule tiibadesse uued Nabid ja Saued,” ütles Padar.
Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi, mille võitis arhitektibüroo Molumba.
Spordikeskuse arhitek­tuurikonkursi žürii liige Katrin Koov tunnustas Hiiumaa valda, mis on silma paistnud avalike arhitektuurivõistlustega. “Neid on väikese omavalitsuse kohta viimasel ajal toimunud märkimis­väärselt palju – see näitab, et vallavalitsus hoolib ehitatud keskkonna kvaliteedist ja seeläbi oma inimeste elukvaliteedist.”
Johan Tali arhitektuuribüroost Molumba asetas ajakapslisse võidutöö “Mardikas” lihvitud variandi ja ütles, et Hiiumaa spordi­keskus on igas mõttes suur: “On tunda suurt ootusärevust ja loota positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja Eesti spordile.”
Järgmiseks suveks valmib pallimängude saal koos kergejõustikualaga, sh 60 m
jooksurada, rühmatreeningute saalid, jõusaal ja tennise­hall, kus võimalus ka sulgpalli mängida, samuti noortekeskus, riietus­ruumid, ööbimisvõimalus ja abi­ruumid.
Samuti ehitatakse välja väli­alad: vaba aja veetmise alad ja spordiväljakud, haljastus ja parkimisala. Spordi­keskuse juurde kerkib ka täismõõtmetes kunstmuru­kattega jalgpalliväljak.
Spordikeskuse projekti eestvedaja on Hiiumaa valla arenguosakond. Valmides hakkab seda haldama Hiiumaa Sport.
Hiiumaa Spordikeskuse ehitus läheb maksma u 10 miljonit eurot, millest 5 miljonit on otsene riigi toetus ning 1,2 miljonit on majanduse elavdamise meede, mille omavalitsus suunas spordikeskuse ehituseks.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...