Jälgi meid

Uudised

Kabeliit valis Raivo Risti parimaks kabetajaks

Eesti Kabeliit tegi 2021. aastast kokkuvõtteid ja valis parimaid kabetajaid – meestest hinnati Eesti parimaks kabetajaks meistersportlane Raivo Rist. Mullu võitis Rist Eesti meistrivõistlustel kuldmedali nii 64 ruudulises kiir- kui ka välkkabes, samuti tuli Eesti meistriks 100ruudulises kabes. “Algab uus aasta ja uus kabe­karussell. Püüan veel vastu pidada ja noori õpetada,” ütles Raivo Rist, kes aprillis tähistab 75. juubelisünnipäeva.
Naistest hinnati Eesti parimaks kabetajaks Merilii Jalg ja noortest Triinu Jalg, mõlemad Jõgevalt.
Raivo Rist võttis lühidalt kokku kabeaasta, mis varasematest koroonapiirangute tõttu erines: “Aasta esimesel poolel seoses koroonaga võistlusi ei toimunud. Kui tava­päraselt toimub igal kuul üks seeriaturniir, nõnda­nimetatud Rahvaliiga, siis sel aastal toimus ainult seitse turniiri.”
Turniiridest võttis osa 40 mängijat, nende hulgas
14 naist. Hiiumaa Kabeklubi mängijatest tuli üldkokkuvõttes kolmandaks Taivo Rist ja naiste hulgas esimeseks Brigid-Ly Palkman.
Hiiumaa Kabeklubi asutati 1992. aastal ja MTÜna
1999. aastal, klubis on praegu 18 harrastajat, 13 meest ja 5 naist. Noorkabetajad kuuluvad Hiiumaa spordikooli alla ja nii klubis kui spordikoolis on kabetreeneriks Raivo Rist, kel aastatega kogunenud muljetavaldavalt palju Eesti meistritiitleid – eri kabeliikides kokku 24.
HARDA ROOSNA

Veel lugemist: