Connect with us

Uudised

Jooksugrupp rajab välijõusaali

Äsja sai MTÜ Hiiumaa jooksu­grupp välijõusaali esimese etapi ehituseks ligi 2000 eurose toetuse kohaliku omaalgatuse programmist.
Välijõusaal on kavas rajada Hiiumaa jooksugrupi kasutusse antud 275 m2 suurusele maaalale Hausma tee 2.
Facebookis, kus jooksugrupp edust teatas, tõusetus arutelu välijõusaali asukohavaliku üle. Leiti, et see võiks asuda pigem kooli või elumajade lähedal, kus see oleks ka meretuulte eest kaitstud.
Jooksugrupi eestvedaja Alari Remmelg ütles, et asukohavalikut ei tehtud uisapäisa ja kohta, kuhu välijõusaal rajada, kaaluti väga põhjalikult. Jooksugrupp tegi vallale koha osas oma pakkumise ja vald pakkus kohti ka enda poolt. Lõpuks valitigi valla pakutud koht. Nüüdseks on ühing sõlminud vallaga maaala viieaastase kasutuslepingu.
Ka leidis Remmelg, et 800–900 meetrit koolist pole nii pikk vahemaa, et suuremad õpilased kehalise kasvatuse tunnis seal treenimas ei jõuaks käia. Ka ei ole seadmed mõeldud väiksematele lastele, nende kasutusel on vanusepiirang.
Liis Remmelg lisas, et seadmete paiknemise planeerimisel on arvestatud valdavaid tuulesuundi, piirkond jääb nn kaussi ja tuule takistuseks paigaldatakse venitussein.
Kui välijõusaal lõplikult valmib, on selles 10–11 treening­seadet. Esimeses etapis paigaldatakse  kõhu­lihaste treening­vahend, käte­kõverduskangid, lõuatõmbekangid, rööbaspuud ja tasakaalupoom. Välijõusaali rajamise teises etapis, mille jaoks vahendeid alles otsitakse, on kavas paigaldada venitussein, ripp­redel ja kolm fitness-seadet. Projekti kogu­maksumus on 12 000 eurot.
Hausma maaala korrastamisel ootab jooksugrupp vabatahtlike abikäsi.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...