Jälgi meid

Uudised

JK Dago sai kaheksa uut paati

Eelmisel reedel jõudsid Kärdla sadamasse, jahtklubi Dago hoovile kaheksa uut täiskomplektset purjekat, neli Laser 4.7 paati ja neli uut Optimisti kogumaksumusega 40 000 eurot.

Paatide hankimise protsess algas juba sügisel, kui avanes LEADER programmi kohaliku arengu toetusmeede. Projekti eestvedaja oli Hiiumaa vallavalitsus koostöös spordikooli ja jahtklubiga Dago. Klubiülem Kai Kallas ütles, et tänu uutele Optimist paatidele saab purjetamistreeningutel osaleda veelgi rohkem lapsi. Laser 4.7 aga on n-ö jätkupaat Optimistil alustanud noorele purjesportlasele, et liikuda edasi järgmisse võistlusklassi.

“Selline võimalus on väga oluline, kuna tihtipeale on varateismelised Optimistil sõitmiseks juba liiga suured, ent kuhugi edasi liikuda ei ole. Sellega raugeb lapse motivatsioon purjetamisega tegeleda. Laser on paat, mida saab kasutada täiskasvanueani välja. Lisaks on Laser olümpiaklassi paat,” selgitas Kallas.

Hiiumaal on Laseril juba mitu aastat teinud häid tulemusi Jorgen Kuivonen, kes oli 2021. aastal Eestis karikasarja arvestuses hooaja kokkuvõttes teisel ja Eesti meistrivõistluste arvestuses neljandal kohal.

“Uute paatide saamine on väga suur edasiminek Hiiumaa purjetamise, saare noorte trennilaste ning võistlejate jaoks,” ütles Kallas. Tema sõnul on see hea näide mitme organisatsiooni omavahelisest koostööst – kui on olemas tahe, mõistmine ning soov, siis on kõik võimalik. Klubiülem tõdes, et Hiiumaa on mereriigina laialt tuntud ja selle sammuga kindlustasid hiidlased oma koha Eesti purjetamismaailmas veelgi tugevamalt. “Suured tänud Hiiumaa vallavalitsusele! Erilised tänud Elo Sauele Hiiumaa Spordikoolist, kes projekti õnnestumise nimel väsimatult töötas,” tänas Kai Kallas.

KATI KUKK

Veel lugemist: