Connect with us

Uudised

JK Dago kauaoodatud uus varustus jõudis kohale

| Hiiu Leht
Esmaspäeval oli jahtklubi Dago ja ilmselt kogu Hiiumaa purjetamis­ajaloos väga tähtis päev – Kärdla sadamas pakiti lahti pühapäeva õhtul sinna jõudnud varustuse­koorem kaheksa täiskomplektse Optimist paadi, RIB kaatri ja treileriga.
Tegemist oli suure, ligi 40 000eurose investeeringuga, millist Hiiumaa purjetamise heaks pole ilmselt enam ammu tehtud. Jahtklubi noor kommodoor Meren Tamm ja veel noorem purjetamis­treener Anni Rätsep naljatasid, et kas nende silmad kunagi veel midagi niisugust üldse näevad.
Kuna tegemist oli noorte purjetajate jaoks tõeliselt tähtsa päevaga, avati lastesõbraliku mullijoogi pudelid, et asi saaks tähistatud ja söödi kringlit.
“Nagu täiskasvanud ütlevad, iga uue asja puhul tuleb teha liigud, siis on nendega õnne,” kommenteeris Tamm.
Sama päeva õhtul pakiti saadud varustus taas kokku, sest noored purjetajad siirdusid võistlema Pärnu purjetamis­nädala LHV I etapile. Kommodoori sõnul on see märk, et uut varustust oli vaja, sest kohe lähevad kõik asjad ka käiku.
“Uus treiler on nii äge – saame sinna peale panna kaatri ja kaheksa Optimisti korraga,” oli Tamm rahul. “Käisime nädalavahetusel Pärnus võistlemas ja ühelgi teisel jahtklubil polnud vist nii ägedat ja suurt treenerikaatrit kui meil.” Uus RIB-tüüpi kaater on merekindel, sellega on hea manööverdada ja merel õpilasi juhendada.
Kärdla sadama kaater, mida senini treeningutel kasutati, viidi Orjaku sadamasse ja nüüd algavad ka seal purjetamis­treeningud. Orjaku kahele olemasolevale paadile aga on plaanis viia lisaks veel kolm.
“Saame hooaja jooksul paate siia-sinna hõlpsalt liigutada, et ükski purjetamishuviline laps ei jääks paadi puudumise tõttu kaldale,” ütles Tamm.
Huvi purjetamise vastu aga on suur – laupäeval oli Orjakus trennis koguni kaheksa uut noort purjetajat, Kärdlas osaleb treeningutel 23 last.
Investeering tänu toetajatele
Ligi 40 000eurone investeering sai suuresti teoks tänu JK Dago juhatuse liikmele Sven Nuutmanile, kes tegi ära suure töö, pidades investeeringute jaoks läbirääkimisi paljude potentsiaalsete sponsoritega ja sõlmides nendega kokkuleppeid. Ka tema enda panus toetusfondi oli märkimis­väärselt suur.
Nuutmani ambitsioonikast plaanist haarasid kinni Meren Tamm ja Einar Aru, kes toetasid kaatri ja treileri soetust oma ettevõtte OÜ Sonnerseil kaudu. Oma panuse andsid veel EstPak Plastik, Sportland, Jalajälg, Apollo Group ja ATV Transport ning era­isikud Meelis Randmaa, Tarmo Vesberg, Alari Harjak ja paljud jahtklubi Dago liikmed, kes vabatahtlikult tasusid sel aastal mõnevõrra suuremat klubi liikmemaksu. Varustuse komplekteeris ja müüs klubile Team Rene Racing.
Enamik uusi Optimiste sai külgedele toetajate logod. Kahel paadil neid veel pole, selle asemel on tekst, mis kutsub ettevõtteid klubiga koostööd tegema ja noorte purjetamisõpet toetama. Vastu pakub klubi võimalust lisada kahele uuele paadile oma ettevõtte logo. Meren Tamm tõdes, et ükski ettevõtja selle pisikese reklaamiga annetussummat muidugi tagasi ei teeni, pigem on see ikkagi missioon toetada purjetajate järelkasvu.
Kui toetajaid leidub, on klubi alati valmis paate ka juurde ostma, sest tänavune hooaeg näitab – purjetamishuvilisi tuleb aina juurde.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...