Connect with us

Ahto ilmajutud

Ilmaennustus 24. jaanuar – 27. jaanuar

Nädalavahetusel ja ka nädala alguses oli loodus mitmel pool imekaunis talvises härmatiserüüs. Iga asi leiab paraku kord juba lõpu ja nii kaob ka imeilus härmatis juba täna saabuva sulaga. Eelolevate päevade ilm tuleb kuivapoolne, tuuline ja paraku sula.

Teisipäev (24.01)
Üle Eesti liigub nõrk madalrõhu­lohk, mis toob saju mandrile. Hiiumaal võib vaid mõni üksik vihma- ja lörtsihoog tulla ning sajukogus on väike, seda tõenäolisemalt lõuna paiku.
Läänekaaretuule puhangud ulatuvad 12…15 m/s. Õhutemperatuur on öösel veel 0°C ümber, päeval jõuab merelt sooja juurde ja läheb sulale (0…3°C).

Kolmapäev (25.01)
Suureneb vastasseis lõunapoolse madalrõhkkonna ja põhjapoolse kõrgrõhkkonna vahel. Tõenäolised on ka üksikud, nõrgema­poolsed vihmasahmakad. Lääne- ja edelatuul tugevneb veidi veel ning puhangud ulatuvad juba 13…17 m/s. Õhumass on soe ja nii on õhu­temperatuur ööpäevaringselt pluss­poolel, jäädes 2…5°C vahele.

Neljapäev (26.01)
Üle maa liigub põhjapoolsest madalrõhkkonnast pärit külm front, mille suurem sadu jääb küll Lõuna-Eestisse, kuid ka Hiiumaal tuleb mõni helves lund või tiba lörtsi. Tuul pöördub päeval põhja ja öösel korra nõrgeneb, kuid päeval on põhjatuule puhanguid 12…15 m/s.
Öösel ja päeva esimeses pooles on õhutemperatuur 2…4°C, päeva teises pooles tasapisi langeb ja on õhtuks alla 0°C.

Reede (27.01)
Kogu Eesti jääb läänepoolse kõrgrõhkkonna mõjualasse. Näib, et nii mõnelgi pool näeb ka päikest, kaasa arvatud Hiiumaal. Põhjakaare tuul nõrgeneb ning õhutemperatuur püsib ööpäevaringselt -1…-4°C vahemikus.

Huvitava ilmaga näib aga tulevat järgmise nädala algus, täpsemalt esmaspäev, 30. jaanuar. Juba mitu päeva näitavad mudelid selleks ajaks vahelduva eduga intensiivset ja väga madala õhurõhuga tsüklonit, mis tõstab lõunatuule tormiseks ja toob tõenäoliselt ka rohke saju esialgu lumena ning seejärel lörtsi ja vihmana. Sinna on veel aega ning kindlam on see asi reedeses ilmateates. Kui aga nii läheb, saab olukord liikluses olema karm ja tõenäoliselt on oodata laialdasi elektrikatkestusi. Ent nagu öeldud, midagi kindlat hetkel veel ei ole ning täpsemalt juba reedeses ilmateates.

AHTO VEENSALU

Vaata lisaks
FB Hobisünoptik Ahto Veensalu.

Kommenteeri

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...