Connect with us

Turism

Hiiumaa messistend rahva lemmik

Heli Hahndorf
Hiiumaa messistend sai Tourestilt teist korda rahva lemmiku tiitli – auhinnaks 1000 euro eest veebilehe Turismiweb teenuseid.
“Praegu veel nuputame, mida selle eest tahta,” ütles üks messiboksis töötanud hiidlastest, Hiiumaa turismiliidu juhatuse liige Ly Kaups.
Kaups ütles, et seekord oli messiväljapaneku koostamine raskem kui kunagi varem. Kui varasematel aastatel valmistas EAS messilistele ette nn laopinnad ja messiboksi kujundamiseks suure ja meeleoluka pildi, siis seekord tuli kõik ise nullist ehitada. Kaups kiitis, et ühiste pingutustega sai messistend siiski meeleolukas ja huvitav: Ain Tähiste jahtklubist Dago andis paar purje ja nende taha tekkis laopind, kus asju hoida. Kärdla sadama juhatuse liige Sven Kriggulson meisterdas ühe ööga valmis hoidja rooliratta ja laevakella jaoks. Vankriratta tõi loosiratta jaoks Tanel Lips, kes käib parajasti vähevankri tegemise koolitusel.
Parima messiväljapaneku hääletusel osales 2500 messikülastajat ja väidetavalt edestas hiidlaste messiväljapanek järgmise koha saanud saarlasi nappide häältega.
Esimene kord, kui Tourestil publiku lemmikstendi valiti, valis publik Puhka Eestis messiala  lemmikuks Hiiumaa väljapaneku 163 häälega. Tookordse auhinnaraha eest tellis Hiiumaa turismiliit Hiiu saart tutvustava lühifilmi.
Pildil on messiboksis töötanud hiidlased (vasakult) Ly Kaups, Tiina Kopli, Tiit Kopli, Kätlyn Kaevand, Tanel Lips, Margit Kääramees, Kaidi Nõmmerga, Heli Hahndorf, Katrin Sarapuu, Sven Kriggulson ja Heleri Uus koos väärtusliku aukirjaga.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...