Connect with us

Ahto ilmajutud

Heitlik ilm järgi ei anna 

Foto: Ahto Veensalu. Pilvede vahelt jagub ka päikest.

Käesolev nädal on seni olnud pigem niiske. Teisipäeval sadas Hiiumaal maha olenevalt asukohast 1522 mm vihma, mis on arvestatav osa kuunormist.

Ülejäänud nädal ja ka uue nädala algus mööduvad pigem niiskena ja hoovihmade seltsis. Samas jagub ka pilvevahelt päikest.

Täna (28.07.) on Loode-Venemaa kohal madalrõhkkond, mis suunab niiskust ka meie maile. Päev möödub sagedaste hoovihmade ja kohati ka äikese seltsis.

Tuul puhub läänekaarest ja puhangud ulatuvad rannikualadel 10…13 m/s.

Sooja on päeval 17…20°C.

Laupäeval (29.07.) liigub seesama madalrõhkkond piki Soome-Venemaa piiri põhja suunas ning selle mõju meile väheneb. Kohatiste hoovihmadega siiski võiks arvestada.

Tuul puhub ikka läänekaarest ja pisut nõrgeneb.

Öösel on sooja 13…15°C, päeval 17…20°C.

Pühapäeval (30.07.) jõuab Skandinaaviasse uus madalrõhkkond, mis sirutab oma serva ka üle Läänemere idakalda.

Öö on kuivem, saju ja kohatise äikese võimalus on suurem päevasel ajal.

Tuul puhub lõunakaarest ja on küllaltki nõrk.

Sooja on öösel 14…16°C, päeval 17…20°C.

Esmaspäeval (31.07.) laiendab Skandinaavia madalrõhkkond oma haaret veelgi ning suures pildis muutust näha ei ole – jääme selle kindlasse mõjusfääri.

Öö on kuivem, hoovihma ja äikest on rohkem päevasel ajal.

Ka tuul puhub lõunast ja on küllaltki nõrk.

Sooja on öösel 14…17°C, päeval 17…21°C.

Teisipäeval (01.08.) liigub madalrõhkkond Taani kohale, kuid meie jääme endiselt selle kaugesse idaserva ning mõjusfääri.

Öö on kuivem, päeval on taas soodsad tingimused rünksajupilvede, s.t. hoovihmade ja kohatise äikese arenguks.

Tuul puhub lõunast ja pisut tugevneb.

Öösel on sooja 13…15°C, päeval 17…20°C.

Ka edasine nädal näib jätkuvat üsna samas rütmis ööd on kuivemad, päevad sajusemad. Soojakraade on augusti alguse kohta kasinalt maksimaalselt 20…21°C.

Kohvikutepäeva ilma osas näib endiselt, et see kipub paraku kalduma sajuse ja veidi tuulisema ilma suunas. Soojakraade on maksimaalselt 20°C.

Veel lugemist:

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...