Jälgi meid

UUDISED

Esimest korda pealtvaatajana Hiiumaa Open’il

Erakogu
III Rahvusvahelise Keelpilli Suveakadeemia Hiiumaal avakontserdi lõppedes kirikust väljudes sattusin muljeid vahetama Hiiu Lehe peatoimetaja Harda Roosnaga. Olime vaimustuses äsja kogetust, sest muusikalist elamust pakkusid sel õhtul Amanda
Ernesaks, Greta Ernesaks, Aet Rattasepp ja Mart Ernesaks. Ometi jõudis jutt välja ka tenniseni, ajendiks vestlus­kaaslase huvi tenniseklubis toimunu vastu. Lubasin, et kirjutan.
Pealtvaatajana Openil
Kuna 22.–24. juulini leidsid aset Hiiumaa lahtised meistrivõistlused, siis esmalt sellest, aga nüüd juba pealtvaataja silmade läbi. Hiiumaa Open – see nimi on suupärasem – sai alguse 1990. aastal meeste paarismänguga, 1992 lisandus meeste üksikmäng, 1994 segapaarismäng ja 1997 naiste paarismäng. Paarismängud on alati olnud Hiiumaa Open’i koostisosad, aga meeste üksik­mäng on teinud läbi muutuse. Aastate 1992–2003 asemele tuli 2004. aastal turniir, mis kannab nime Suvehiidlane ja mis sündis omaette võistlusena ühe varem Hiiumaa Open’il osalenu initsiatiivil 1996. aastal.
Tänavu selgitati parimad meeste üksikmängus Suve­hiidlasena 27., meeste paaris­mängus 33., segapaaris­mängus 29. ja naiste paarismängus 26. korda. Nende Hiiumaa lahtiste meistrivõistluste korraldamise võttis enda kanda Tanel Malk koos klubi liikmetest abiväega, kes peaaegu kõik tegid kaasa ka pallilahingutes.
Nagu tavaks, võistles 16 meest. Oma oskused pani taas maksma Rein Aksim.
Nüüdseks neljas võit turniiridel Suvehiidlane võrdsustas esikohtade üldskoori tiitlikaitsja Priit Suitslepaga, kes seekord pidi leppima kolmanda kohaga. Teise koha pälvis finalist Johannes Raun, neljanda Erki Tuik ja viienda Viktor Koplus. Kõikide nimed peale Suitslepa oma, kes ei osale liigatennises, leiab esiliiga edetabeli ülaosast.
Ka omaaegsel Hiiumaa Openil andsid tooni või osalesidki ainult esiliiga mehed. Sel hooajal mitte ühelgi SEB liigatennise teise liiga turniiril võistelnud Leemet Käär sai seitsmenda koha ja esimeses voorus kaotanutest mängis end üheksandaks teise liiga esikümnesse kuuluv Margus Puusepp.
Meeste paarismängus vallutasid tabeli tipu Rando Reining ja Priit Suitslepp. Otsustav sett tõi neile võidu külalispaari Johannes Raun ja Viktor Koplus üle. Kolmanda-­neljanda koha mängus alistasid Leemet Käär ja Margus Puusepp klubikaaslastest paari Erik Puskar–Tanel Malk. Kümne paari seast mängisid end viiendaks meie Jaanus Mäe ja Tarmo Kiigske (Kuusalu TK).
Tosinast naiste paaris­mängus startinust kohtusid finaalis turniiri uustulnukad, esikohaga lõpetanud Kärt-Triin Laagus ja Kristiina Siilamets ning Madleen Kallast ja Anastasia Solovieva. Kolmanda koha said Liisi Maar ja Moonika Roosnupp, olles üle paarist Maarika Matt–Marina Väljas. Riin Liplik ja Kadri Räis võitlesid välja viienda koha.
Segapaarismängu 16 paarist liikusid võidult võidule Liisi Maar ja Leemet Käär. Finaalis alistati Anastasia Solovieva ja Erik Puskar. Ent raskeimaks osutus viiendat aastat järjepanu triumfeerinud õele ja vennale matš poolfinaalis paariga Kärt-Triin Laagus ja Karl Toomsoo, kellele omakorda jäid kolmesetilises kohamängus alla ja sestap neljandaks Maarika Matt ja Rando Reining. Lohutusturniiri avavoorus kaotanutele võitsid Kadri Räis ja Ago Rist.
Noore Suvehiidlase karikad Kalevile
Kaheksa võistlejaga turniirid Noor Suvehiidlane 14 kuni 19aastastele poistele ja tüdrukutele peeti 19.–21. juulini. Kuldsed karikad läksid Tallinna Kalevi tennisekooli õpilastele. Taas olid parimad Mattias Leomar ja Mirtel Rist. Teised karikad jäid Hiiumaale. Hõbedased pälvisid Sander Roosimäe ja suurepärase võistlejanärviga silma paistnud Riin Padu ning pronksised Oliver Matto ja Teneliis Vahtras. Meilt võistles neli klubi noorliiget, kolm noorteosakonnast ja kaks suve­hiidlast. Need noorteturniirid said alguse 2010. aastal.
Klubi liikmete arv kasvab pidevalt
Hiiumaa lahtistel meistrivõistlustel pani end üksik- ja paarismängudes proovile 25 klubi liiget ehk u kolmandik koguarvust, lisaks neli noorliiget. Mõistagi ka külalised mandrilt, suvehiidlased ja mõned hiidlased, kes ei ole veel klubiga liitunud.
Mitmed kohalikud ja suvehiidlastest püsikliendid on pärast esimest, seitse kuud väldanud hästi sündmusterohket sisehooaega tennisehallis avaldanud soovi klubi liikmeks saada. Sündmusterohkus sisehooajal tulenes enne­kõike klubi liikmete endi huvist erinevaid võistlusi korraldada, aga tähendas ka sõprus­kohtumisi klubidega, kelle juures me varem halli puudumisel ise mängimas käinud oleme. Muidugi ka laagreid lastele ja täis­kasvanutele.
Samas on head sise­tingimused Kärdlas, aga muudki eluolulised põhjused kõvasti kahandanud nii saarel kui ka Tallinnas elavate hiidlaste huvi liigatennises osalemise vastu. Hea on esile tuua, et Ülle Paasoja käis end testimas neljal turniiril ja sai sealt ka motiveerivat tagasisidet, indi­kaatoriks teine koht kolmanda liiga etapil ja kolmanda-­neljanda koha jagamine teise liiga etapil.
Tennisehalli olemasolu on suurendanud treenerite huvi oma nädalalõpu tennise­laagreid Hiiumaal läbi viia ja mõned üksikud vabad ajad oleme selleks isegi suve­kuudel leidnud.
Meie oma suvine treening- ja võistlushooaeg on hoogsalt käima läinud. Toimunud on Mikstuurid, üheksas Tuule­kala Cup ja Juuli Karikas üksikmängudes, mille võitsid Maarika Matt ja Rando Reining. Sai käidud sõpruskohtumisel Kadrioru tennise­klubiga, kus pisut alla jäädi, ja 47. Eesti omavalitsuste suvemängudel Käärikul panime seekord välja kaks võistkonda. Hiiumaa valla tiim 1 – Priit Suitslepp, Rando Reining, Maarika Matt – võitis üllatusena korraldajatele esimese asetusega Saue valda ja jäi alles finaalis alla Rae valla esindusele, kellega kohe avavoorus oli vastamisi meie teine tiim: Oliver Matto, Sander Roosimäe, Ülle Paas­oja. Nemad lõpetasid 15 tiimi seas 11. kohal.
Olime kahe tiimiga esindatud Eesti klubide karika­võistlustel. Mehed, kes konkureerisid kolmandas liigas, võitsid oma alagrupis kõik vastased ja ka edasipääsumängud ning tagasid sellega järgmiseks aastaks koha teises liigas. Naistel teises liigas nii hästi ei läinud ja langeti kolmandasse liigasse.
Kohe-kohe on tulemas pere­paarismängud, “WTA 250 Tallinn Open Hiiumaa vähene mõõduvõtt” ning Hiiumaa meistrivõistlused noortele ja täiskasvanutele.
On, mille nimel treenida või lihtsalt enda rõõmuks tennist mängida.

TIIU MASING
Hiiumaa Tenniseklubi liige

Veel lugemist: