Connect with us

Uudised

Emmaste võimutseb jalgpallis

Tugevaim jalgpallikants Hiiumaal on Emmaste vald, sai selgeks jaanipühade eel läbi viidud meistrivõistlustel.
Esmaskordselt peetud naiste jalgpalli Hiiumaa meistrivõistlustel osales neli tiimi, kes esmalt mängisid omavahel alagrupiturniiri. Poolfinaalides kohtusid alagrupi esimene ja neljas ehk Valgu ja Torpeedo United ning teine ja kolmas ehk Askus ja Naiskodukaitse (NKK).
Esimeses mängus leidis aset suur üllatus, kui Torpeedo, kes alagrupis 0:9 kaotas, kohtumist juhtima asus. Olgu ette öeldud, et see oli ainus värav, mis Valgu väravavõrku sel päeval üldse löödi. Kohtumine lõppes 5:1. Teises poolfinaalis jäi NKK peale 3:0.
Kolmanda koha mäng kulges tasavägiselt ja poolaeg lõppes 0:0, ent teisel poolajal suutis Askus korraks lisaenergiat leida ja lõi vähem kui kahe minutiga kaks väravat. See lõi Tubala ja Emmaste rahvaliiga naiskondadel baseeruva Torpeedo Unitedi rivist välja. Ja kuigi nad andsid parima, et taas viigini jõuda, lõi hoopis Askus värava ja võitis 3:0.
Finaal möödus Valgu dikteerimisel ja seisuga 4:0 lõppenud mängu järel krooniti maakonna meistriks naiskond Jaanika Küttim, Ragne Lubjak, Jaana Üksik, Marylin Tuul, Kersti Riil, Maris Sepp, Maris Tarning, Kristi Linkov ja Kateriin Pani.
Kolm suurimat skooritegijat olid Jaana Üksik seitsme ning Miina Kallas ja Maris Tarning kuue tabamusega.
Meistritiitlit jahtis kümme meeskonda
Meeste turniiril, mis lõppes tõeliselt närvekõditava etendusega, osales kümme tiimi, kes jaotati kahte alagruppi, kust omakorda pääses neli paremat kohamängudele. Veerandfinaalides läksid vastamisi A-grupi esimene ja B-grupi neljas, A-grupi teine ja B-grupi kolmas ning vastupidi.
Esimeses mängus läks A-grupi võitja Emmaste Madalik kohtumist 2:0 juhtima, ent Onu Heino nimeline meeskond ei andnud alla. Visadus kandis vilja ja nii löödigi ainus pall Emmaste väravat valvava Gustav Kotkase selja taha just selles kohtumises. Seisuga 2:1 mäng ka lõppes.
Teine veerandfinaal, kus kohtusid B-grupis kolm võitu saanud Kõrgessaare Peielised ja A-grupi kolmas Viskoosa SK, pakkus üllatuse. Nooremad olid mängus motiveeritumad ja suutsid “peielised” normaalajal nulli peal hoida. Paljuski kohalikul saalihokitiimil baseeruv Viskoosa SK oli penaltiseerias kindlam ja marssis 3:1 võiduga poolfinaali.
Kolmas mäng Hiid ja Kärdla LM 96 vahel kulges mõlemapoolsete võimalustega ning võitluslikus rütmis. Tulemuse otsustas Kärdla LM mängija Teet Kaasik minut enne lõppu, lüües 1:0 võiduvärava.
Viimane veerandfinaal oli ainsana ühepoolne ning B-grupi võitja Hiiu Kalur võttis Valgu vastu 4:0 võidu.
Hiiu Kalur pressis poodiumile
Poolfinaalides said kokku alagruppides juba korra mänginud meeskonnad. Emmaste Madaliku ja Viskoosa SK mäng möödus esimese poole tugeva surve all, kus juba poolajaks oli 4:0 eduga mängu saatus otsustatud. Teisel poolajal lisati veel üks ja tulemusega 5:0 sammuti finaali.
Kui alagrupis olid Hiiu Kalur ja Kärdla LM 96 väravateta viiki mänginud, siis poolfinaaliks Kaluri rütm veidi rauges. Nooremad mehed olid aga jätkuvalt energilised ja läksid mängu kahel korral juhtima. Sellest piisas 2:1 võiduks ja finaalipääsmeks.
Kolmanda-neljanda koha mängus kohtusid veidi üllatuslikult nii kaugele jõudnud Viskoosa SK ja finaalist välja jäämise pärast püha viha täis Hiiu Kalur. Viimased võtsid end pronksimänguks kokku ning jõu ja kogemustega tüürisid päeva võiduga 4:1 lõppsadamasse, kus ootas poodiumi viimane aste.
Kotkase raudne kaitse
Finaal Emmaste Madaliku ja Kärdla LM 96 vahel möödus Emmaste kerge surve all, sealjuures päästis Kärdla kollkipper Evert Mittal paaril korral oma satsi kõige hullemast. Seisuga 0:0 normaalaeg ka lõppes. Järgnesid penaltid.
Emmaste ja Andreas Peetre, kindlalt sees. Karl Johan Kastein vastas samaga. Ent siis tabas Raul Johanson latti ja Kärdlal oli eelis. Ent Teet Kaasiku penalti tõrjus Gustav Kotkas. Janno Johanson läks kogu jõuga palli võrku lööma, ent Mittal jäi nahkkera teele ette. Kärdlat lahutas tiitlist üks tabamus. Lööma läks kapten Sander Laur. Ent ka tema ei suutnud Kotkast üle mängida. Kui nüüd Hendri Tärnu tabas, oli näha, et Kärdla poisid ouslöödud ja jalg värises. Siiski tegi Timo Vares korraliku löögi. Aga sellest polnud abi, sest imelise hüppega peatas Kotkas ka selle palli enne väravavõrku.
Tulemuseks Emmaste 2:1 võit. Hiiumaa meistriks krooniti meeskond Janno Johanson, Raul Johanson, Gustav Kotkas, Hendri Tärnu, Artur Minajev, Hergo Tasuja, Meelis Nurmsaar, Andreas Peetre, Egon Tintse, Marko Pruunlepp ja Tõnis Saarnak.
Teistest edukamad väravakütid olid Martti Pukk 13 ja Hendri Tärnu 10 tabamusega.
HERGO TASUJA
MTÜ Hiiumaa jalgpall infojuht

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...