Connect with us

Uudised

Emmaste vald taasavab tankla

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiu saare lõunaotsas asuv vald teeb pingutusi, et avada kolm ja pool aastat suletud olnud Emmaste tankla veel enne suve.
Vallavolikogu aseesimees Hergo Tasuja ütles, et volikogul on kindel soov avada tankla enne suvehooaja algust. Tankla kinnistu ostu on volikogu pikalt planeerinud, sest see on olnud eelduseks tankla taasavamiseks Emmastes. Konsensus selleks oli volikogus valimistejärgselt ka olemas.
Veebruarikuu istungil andis volikogu asjale ametliku käigu, volitades vallavanem Tiit Paulust protsessiga edasi minema ja eraldades kinnistu ostuks 20 000 eurot. Tasuja lisas, et eeldatavasti on lähi­nädalate küsimus, millal tehingud toimuvad.
“Volikogu andis volituse vaid maa ostuks ehk et kui peaks selguma, et kinnistu on hüpoteegiga koormatud, siis tuleb see enne ostu-müügi­tehingut kõrvaldada,” selgitas Tasuja.
Kinnistusraamatu andmetel kinnistul praegu hüpoteeke ei ole. Tankla kuulub üle Eesti tanklaid omavale ASile Aqua Marina, mille juhatuse liige on Antti Moppel.
Lisaks kinnistu ostule, on volikogu planeerinud tankla kaasajastada, hankides uued tankurid, aga kinnistu on Tasuja sõnul siiski kõige suurem kuluartikkel. Vallavalitsus on hinnanud, et kinnistu soetamiseks ja tankla töölerakendamiseks kokku kuluks veidi üle 33 000 euro.
“Õnneks on tankla olukord selline, et selle saab mõistlike kulude ja ümberkorraldustega taasavada. Paar aastat veel ja aeg teinuks oma töö. Selleks ajaks olnuks mahutid jm tõenäoliselt juba nii halvas seisukorras, et teemaga ei tasuks üldse tegeleda,” märkis Tasuja.
Emmaste valla elanikele lähim tankla asub praegu 20 km kaugusel Käinas. Valla kaugema otsa, näiteks Nurste tööstuspiirkonna, elanike jaoks tähendab sõit mootorikütuse ostmiseks ligi 60 km pikkust otsa: 30 km Käina ja teist samapalju tagasi juhul kui sõita mööda mustkattega teed. Samuti tahaks tankida paljud Saaremaalt laevaga üle mere tulijad. Seepärast ongi tankla taasavamine olnud praeguste võimulolijate jaoks üks prioriteete.
Hanke operaatori leidmiseks kuulutab vald välja niipea, kui kinnistu ostutehing vormistatud. Hanke ettevalmistamine on vallavalitsusel käsil, kinnitas Tasuja.
Vastuseks küsimusele, kas söögikoht “Muku tare” jääb tanklasse edasi tegutsema, ütles aseesimees, et allüürnike küsimus vaadatakse protsessi käigus üle, kuid kindlasti ei ole valla huvides väikeettevõtlust takistada.
Tankla suleti 2011. a oktoobris. Olerexi turundusjuht Antti Moppel ütles tookord Hiiu Lehele, et Emmaste tankla on firma väikseima käibega jaam, mille normaalseks toimimiseks tuleks kohe välja vahetada makseterminal ja ka tankurid. “Kuna jaama käive on tõepoolest väga väike, siis nii suurt investeeringut see kahjuks ei õigusta,” nentis Moppel.
Kunagi töötas tankla ka saare läänepoolses otsas, Kõrgessaare vallas Laukal, kuid see suleti üle viie aasta tagasi. Praegu töötab Kärdlas kaks, Pühalepa vallas Linnumäel üks ja Käinas kaks tanklat.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...