Connect with us

Transport

Emmaste tankla taas avatud

Hergo Tasuja
Käesolevast nädalast saab taaskord Hiiumaa lõunaotsas sõiduvahendit tankida – Emmaste tankla on jälle avatud.
2011. aastal suletud Ole­rexi tankla on nüüdseks valla omandis ja seda opereerib kütusefirma AS Alexela Oil. Vallavalitsuse maikuus läbi viidud konkursile laekus kaks pakkumust, millest komisjon tunnistas paremaks Alexela oma.
Alexela juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul on tegemist juba kolmanda tanklaga – lisaks Emmastele Vormsil ja Kihnus –, mis avatud koostöös kohaliku omavalitsusega.
“Tanklate rajamine on küllaltki kulukas tegevus, aga kui omavalitsus on selle oma elanike heaolu jaoks rajanud, saab Alexela tagada tanklas soodsa kütuse ja hea teeninduse,” lubas Kuusik.
Valimislubadus täidetud
Saare lõunaotsas asuv Emmaste tankla suleti 2011. aasta oktoobris. Selle taasavamisest hakati rääkima viimaste kohalike omavalitsuste valimiste eel, aastal 2013. Kolm suuremat Emmaste volikogusse kandideerinud nimekirja – valimisliidud Emmaste Eduks ja Ühtne Emmaste ning Isamaa ja Res Publica Liit – tõid oma programmis olulise punktina välja tankla taasavamise.
Volikogu on selles suunas hoolega tegutsenud. Lisaks astus omapoolse sammu Käinas ja Kärdlas jaamu omav Jetoil, mille omanik Sander Kopli tegi mullu suvel vallale omapoolsed ettepanekud.
“Meil võiks olla huvi kütust müüma hakata, kui vald panustab tehnilisse poolde,” ütles Kopli siis Hiiu Lehele.
Jetoil eeldas, et vald ostaks tankla selle omanikult ASilt Olerex ja paigaldaks sinna töökorras seadmed. “Kuna seal on mahud suhteliselt väiksed, siis investeeringuna ei tasu Emmaste tankla ära, aga opereerida võiks,” ütles Kopli toona.
Selliste sammudena vallas edasi liigutigi. Volikogu andis vallavalitsusele loa osta kinnistu, eraldades selleks veebruarikuu istungil 20 000 eurot. Lisaks tehti umbes 10 000 eu­ro ulatuses investeeringuid tankla kaasajastamiseks ning konkursiga leiti operaator, kes kütust müüma hakkaks.
Emmaste automaattankla on avatud ööpäevaringselt, osata saab bensiini 95 ja diiselkütust.
Emmaste valla kultuuri- ja spordijuht Anne-Ly Torstensson ütles Hiiu Lehele, et Emmaste rahval on kindlasti hea meel, et ligi neli aastat tühjalt seisnud tankla taas avatakse. Ta lisas, et tankla ruumides tegutsev söögikoht Muku tare jääb sinna vähemalt esialgu edasi töötama.

Veel lugemist:

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Galerii

Laupäeva, 18. mail toimus Käina kardirajal hiidlaste kevadlaat. Müügil olid Hiiumaa Köögi ja Pagari eritooted ja rahva lemmikud, kohalikke sööke ja jooke, kohalikku käsitööd...

Loodus

Tänavu Eestis aasta loomaks kuulutatud saarmad jätavad loodusesse oma elutegevusest märke, mille põhjal saab loodusuurija Tiit Marani sõnul öelda, et nende arvukus Hiiumaal on...

Uudised

Samal ajal kui kompanii Hiiumaa kaitseliitlasi pidas saare ühes otsas lahinguid „vaenlase” dessantväelaste vastu, ehitas pioneeripataljon saare teises otsas rahulikult silda. Sealjuures mitte mingit...