Connect with us

Uudised

Emmaste päevatuba sai 15

Kristel Pisa
Emmaste vaba aja keskus ootas kadripäeval, 25. novembril külalisi. Kell tiksus hommikutunde, kui pensionärid, kes jalgsi, kes autoga, kes bussidega, olid juba teel keskusesse. Miks nii vara? Aga sellepärast, et Emmaste päevatoa avamisest möödus 15 aastat.
Päevatoa rahva nooruslikku uljust olid kutsutud taltsutama Agapäe seltsingulised, sest mine sa neid 15aastaseid murdeealisi tea, millega nad hakkama võivad saada. Päevatoa perenaise Aimi Pruuli ja tema kärmete abiliste tähelepanu jagus kõikidele ja kõikjale.
Maie Tänavsuu luges ette Ott Leplandi laulu “Kuula” sõnu: “Vaata, ja sa peagi näed…” Vaatasin ja nägin kaunilt ehitud daame, nende kelmikaid pilke, nägin rõõmu, nägin õnne… Ja nägin väärikaid mehi.
Taas katkend Ott Leplandi laulust: “Kuula, kuula vaid…” Ja ma kuulsin, kui palju on meil üksteisele rääkida, kui palju meenutada möödunust, sellest, mis tehtud ja mis juhtunud, kus käidud ja mida nähtud. Meenutada aitasid vallavanem Tiit Paulus ja valla sotsiaalnõunik Liia Rull, kes Valja Tänavsuu päevikust luges lõbusaid minevikuseiku.
Ainulaadse vaiba valmimise lugu meenutas tegijaid, kelledest mõned jälgivad peolisi juba Linnutee tähevöös otsekui öeldes: “Sind ma ootan siin, kus poolel teel, sa kuula, on hüüdmas mu hääl.”
Mulle meenus aeg, kui me Valjat hellitlevalt Presidendiks hüüdsime. Jaa, jaa, siis ma olin ka ise päevatoa tegemistes agar osaleja. Kinkisin Valjale lillepoti, hilisemad presidendid Ivi Hiis, Õie Aedma ja Aimi Pruul said mult lillekimbu. Seega on Emmaste päevatoal, nagu meie vabariigilgi, olnud neli presidenti, ühega neist, Valjaga, olen ma tihedalt lävinud. Edu, jaksu ja tervist Sulle, praegune president Aimi Pruul, seda koormat vedada.
Omaenda mittetegemisi vabandasin sellega, et sain trükivalmis oma raamatu “Armuadrale sündind”, toimetaja Aare Ristmägi abiga muidugi.
Taas kõlas Ott Leplandi sõnum: “Kuula, mis räägib silmapiir; kuula, kaugele ta viib; kuula, mis tuulel öelda veel, kuula …nüüd.”
Heli Lindmäe, Liina Lepamaa ja Maie Tänavsuu, kuulasime ja olime vapustatud teie koostööst: muusika, laul ja etlemine kokku moodustasid imelise elamuse. Tänu ka kõigile lastele, kes peol esinesid: mudilased Tannar Tukk, Hannah Marie Walsh, Anna-Ly Pruunlepp, Eelika Vander, Sandra Rull, Karl Johannes Kikas, Kevin Paar, Peeter Eerik Ratnik lasteaiast ja noored viiuldajad Anna Elisabeth Remmelg ja Riste Sofie Käär koolist. Seejärel järgnes kutse peolauda.
Juubelipeo muljeid jagas
Sende Lipu

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...